Connect with us

Aktualności

Smacznego?

NOWOGARD. Tak wyglądają posiłki od tego tygodnia serwowane przez opiekę społeczną w Nowogardzie podopiecznym. Mało kto decyduje się jeść.

Opublikowane

w dniu

 To buroczerwone to „zupa wiejska”: woda z trzema plastrami ziemniaka, kawałkiem czegoś kiełbasopodobnego, paroma ziarnami kaszy perłowej i jakimiś farfoclami. Skąd się wziął kolor – trudno dociec. Na fotografii obok – drugie danie. Podejrzanie wyglądające mięso polane jakimś burym sosem. Do picia kartonik najtańszego „soczku”. Takie obiady serwuje koszalińska firma TESS, która wygrała przetarg na dostawę posiłków dla nowogardzkiego OPS proponując cenę 3,93 zł za dwudaniowy obiad, który dowożony jest z Koszalina. Firma TESS była już znana w Nowogardzie, bo raz już wygrała przetarg i serwowała właśnie tego rodzaju wytwory kulinarne. Gmina nie zapobiegła jej ponownemu pojawieniu się na nowogardzkim rynku. Posiłki dostarczane są dzieciom z ubogich rodzin oraz dorosłym podopiecznym OPS. Dziś mało kto zdecydował się „toto” wziąć do ust. TESS swego czasu pojawił się również w Goleniowie. Bardzo szybko doprowadzono do jej zniknięcia, bo jakość posiłków była skandaliczna.

Foto – DN

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie