Connect with us

Aktualności

Słyszeliśmy wybuch, wszędzie dym i szkło

Podróżujący po Europie Amerykanin polskiego pochodzenia, który odwiedzał między innymi swoją rodzinę w Goleniowie, był niemal bezpośrednim świadkiem ataku terrorystycznego, do którego doszło niedawno na lotnisku w Brukseli.

Opublikowane

w dniu

 Michałowi Twardowskiemu i jego dziewczynie udało się chwilę wcześniej przejść przez odprawę i opuścić terminal pasażerski. – Wchodziliśmy właśnie do samolotu, gdy po lewej stronie usłyszeliśmy potężny wybuch. Wszędzie dym, szkło, kompletnie nie wiedzieliśmy co się dzieje – relacjonuje. – Najpierw myśleliśmy, że doszło do jakiegoś wypadku, w którym uszkodzony został inny samolot, ale wszystko to dziwnie wyglądało. Dopiero po około godzinie powiedziano nam, że nie możemy nigdzie lecieć, bo doszło do ataku terrorystycznego. Wszystkich ewakuowano do podstawianych pod lotnisko autobusów, a strefę, w której doszło do wybuchów, zamknięto. W całym mieście pełno było policji i wojska, w drodze na stację kolejową też towarzysyli nam policjanci. W dokonanych przez Państwo Islamskie zamachach w Brukseli zginęło 35 ludzi, około 200 kolejnych zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych znalazła się także Polka.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie