Connect with us

Aktualności

Słuchali tylko Banacha…

Wiceburmistrz składał wyjaśnienia przed swoimi podwładnymi – radnymi Kinikiem i Rutkowskim.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie Komisji Infrastruktury odbyło się na początku września br, zaraz po tym, jak opisaliśmy (w kilku sierpniowych wydaniach GG) sprawę zarzutów, jakie postawił publicznie wiceburmistzowi Tomaszowi Banachowi znany goleniowski przedsiębiorca Wojciech Giec.

Zarówno burmistrz Krupowicz, jak i wiceburmistrz Banach uznali to,  co przedstawił Giec, za pomówienia, ale na drogę prawną przeciwko  niemu nie wystąpili. Zgodnie za to chcieli, aby zarzuty Gieca zbadała Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej. Ta nie chciała się sprawy podjąć, uważając (a dokładnie tak uznał radca prawny), że nie ma  kompetencji do oceniania działań wiceburmistrza. W końcu zdecydowano, że tematem zajmie się Komisja Infrastruktury kierowana przez pracownika PEC Krzysztofa Rutkowskiego (jej członkiem jest inny pracownik gminny, radny Kinik z PGK).

Jak  się  dowiedzieliśmy  od radnego Rutkowskiego, komisja przez niego kierowana wysłuchała tylko wiceburmistrza Banacha, który przedstawił ogólne procedury pozyskiwania i obsługi inwestorów przez UMiG. Na pytanie, dlaczego nie zaproszono autora zarzutów, by przedstawił swoje racje, radny Rutkowski podzielił nasze zdziwienie twierdząc, iż sam też się dziwi, że… nie wysłuchano Gieca! Ale dlaczego go nie zaproszono, tego już radny Rutkowski nie powiedział. Innych  spotkań  w  tej  sprawie  komisja nie planuje, bo uważa ją za zamkiniętą.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie