Connect with us

Aktualności

Słowo ma moc karabinu maszynowego

„Ciężko jest w sytuacjach, kiedy trzeba pisać o znajomych. Staramy się, jak jest możliwość, żeby o znajomych nie pisał bezpośrednio ten, który jest jego znajomym. Po pierwsze, nie jest do końca wiarygodny, a po drugie, żyjemy w tym środowisku i też dobrze by było nie palić wszystkich mostów”, mówi w wywiadzie udzielonym księdzu Piotrowi Dzedzejowi założyciel, właściciel i wydawca „Gazety Goleniowskiej” Leszek Ozimek.

Opublikowane

w dniu

"Jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy w pisaniu tekstów w gazecie lokalnej i prowadzeniu gazety, dlatego że tutaj nie oddziela nas od czytelników i opisywanych nic. W różnych miejscach możemy się spotkać, począwszy od kościoła, przez sklep, jakieś inne miejsca publiczne. To jest trudne. Bo jeżeli się o kimś napisało, to jest duże prawdopodobieństwo, że się z nim spotka twarzą w twarz, z jego rodziną, znajomymi. Czuje się tę presję. Niezależnie od tego, czy się napisało o kimś absolutną prawdę, czy nie. To jest jeden z najtrudniejszych momentów", tłumaczy L. Ozimek.

Pełen tekst rozmowy, przeprowadzonej z okazji 25. rocznicy założenia "Gazety Goleniowskiej", w jej dzisiejszym papierowym wydaniu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie