Connect with us

Aktualności

Ślepaczek przegrał, wygrała prawda

W czwartek w Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbyły się dwie rozprawy, w których radny SLD Robert Ślepaczek domagał się opublikowania sprostowania informacji o jego udziale w tworzeniu komisji wyborczych w Goleniowie. Sąd oddalił oba pozwy jako bezzasadne.

Opublikowane

w dniu

Pozwanymi byli "Kurier Szczeciński" i Andrzej Bugajski, właściciel portalu www.goleniow.net.pl (na którym za gazetą podana była informacja). Ślepaczek twierdził, że wszystko, co było napisane o jego poczynaniach związanych ze zgłaszaniem kandydatów do komisji wyborczych, było nieprawdą i domagał się przeprosin, sprostowań, a od "Kuriera" zapłaty 10 tys. zł na cel społeczny. W szczególności domagał się uznania, że nieprawdziwa jest informacja, że działał nielegalnie oraz że może mu grozić odpwiedzialność karna.

W obu sprawach sąd oddalił wnioski Ślepaczka. Sąd stwierdził, że wszystko, co zostało napisane, było prawdą, a Ślepaczek rzeczywiście nieleganie wystąpił w imieniu komitetu wyborczego PiS, składając listę kandydatów do komisji wyborczych rzekomo pochodzącą od komitetu wyborczego tej partii. Nie miał prawa tego robić. Ślepaczek próbował wprawdzie przekonywać sąd, że wystąpił jedynie w roli "listonosza" dostarczającego do UGiM listy kandydatów przekazane mu przez jakiegoś "kandydata", ale sąd nie dał wiary tym opowieściom.

Sprawy były rozpatrywane w trybie wyborczym. Orzeczenia są nieprawomocne, a Ślepaczkowi przysługuje prawo złożenia apelacji. Ma na to 24 godziny.

Najnowsze wydanie biuletynu wyborczego "Pulsu Goleniowa" informuje, że Ślepaczek złożył do sądu pozwy, o których mowa wyżej. Nie ma ani słowa o tym, że Ślepaczek przegrał z kretesem. Cóż, to niewygodna wiedza.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie