Connect with us

Maszewo

Śledztwo w sprawie karpi

Maszewo. Prokuratura w Goleniowie wszczęła śledztwo w sprawie otrutych przed świętami ryb w stawach hodowlanych w Wisławiu koło Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, chodzi o 1200 śniętych karpi w gospodarskie rybackim Iwony i Tomasza Golusów. Substancja toksyczna była na tyle silna, że zabiła wszystkie ryby w kilka godzin. Trzeba było je zutylizować.

  • W tym basenie jeszcze w poniedziałek były 4 tony ryb. W tej chwili nie ma już nic – mówił radiu pan Tomasz.
  • Ryby zachowywały się bardzo nerwowo; wyskakiwały ponad wodę, były też takie korkociągi… Były w stanie agonalnym, jak wyciągaliśmy je do skrzynek. Było widać, że to porażenie układu nerwowego. Gałki oczne drgały, mięśnie, ogony, płetwy… Wskazuje to na jakąś neurotoksynę – oceniła pani Iwona.
  • W moim odczuciu był to zapach jakiegoś rozpuszczalnika czy farby. Obojętnie, co to było, ryby są śnięte – powiedział p. Tomasz.
  • Śledczy mają ustalić, jaka substancja toksyczna spowodowała zanieczyszczenie rzeki Leśnica, z której woda zasila stawy hodowlane – mówiła radiu Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Ustalenie składu oraz stopnia zanieczyszczenia wody, przyczyn tego zanieczyszczenia, przekroczenia obowiązujących norm jakościowych wody, jak również ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Jest ono zagrożone karą pozbawienia wolności do trzech miesięcy do pięciu lat.

Gospodarstwo straciło 100 tysięcy złotych.

Próbki zatrutej wody bada Zakład Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu. Wyniki mają być znane dzisiaj.

Następnym poszkodowanym jest Tomasz Kosakowicz, którego stawy są zasilane wodą pobieraną z rzeki Leśnica. W wyniku otrucia, hodowca ryb wycenia swoje straty na 50 tysięcy złotych.

red.

powiązane – „Ryb łowić nie można”

Maszewo

Tabliczki z nazwami

Maszewo. Kolejne tabliczki z nazwami ulic będą zamontowane.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w drugiej połowie br. zaplanowany jest kolejny etap prac związanych z montażem tabliczek z nazwami ulic w Maszewie. Obecnie zostało zlecone wykonanie około 90 tabliczek z nazwami ulic, które zostaną zamontowane na terenie całego miasta.

red.

powiązane – „XX-lecia nie będzie”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Więcej chodnika

Maszewo. O kolejne 740 metrów powiększy się długość nowego chodnika w Budzieszowcach.

Opublikowane

w dniu

Dotychczas powstało już 340 m chodnika. Teraz burmistrz podpisał porozumienie z wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego działającego w imieniu Zachodniopomorskiego na budowę chodnika w miejscowości Budzieszowce wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 113. Do końca roku zostanie wybudowany dalszy odcinek chodnika o długości około 740 metrów bieżących. Dodatkowo powstanie zatoka przystankowa naprzeciwko istniejącego już przystanku autobusowego. Szacowana wartość zadania to kwota 650 tys. zł., z czego Gmina Maszewo dołoży 150 tys. zł.

W tym roku planuje się również remont nawierzchni drogi wojewódzkiej numer 113.

red.

powiązane – „Chodnik w Budzieszowcach”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Pieniądze na remont

Maszewo. Gmina Maszewo otrzyma pieniądze na remont zabytku.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o wykonanie dokumentacji projektowej – projektu budowlanego i wykonawczego na remont budynku wpisanego do rejestru zabytków zlokalizowanego w Maszewie przy Placu Wolności 1 wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę. Gmina Maszewo uzyskała dotację celową w wysokości 20 tys. złotych na wykonanie dokumentacji projektowej. Całkowita wartość zadania to kwota 27 tys. zł, wkład własny zostanie pokryty, proporcjonalnie do udziałów w budynku, ze środków z budżetu gminy oraz przez mieszkańców.

Zabytkowe kościoły, cerkwie, pałace, zamki czy średniowieczne mury obronne. To tylko część obiektów, które przejdą prace remontowe lub zabezpieczające dzięki wsparciu Pomorza Zachodniego. 28 kwietnia br. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyjął uchwałę, która zapewni łączną pomoc w wysokości 2,5 mln zł dla 58 projektów rekomendowanych przez zarząd województwa.

red.

powiązane – „Zamiatarka na ulicach Maszewa”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie