Connect with us

Aktualności

SLD na aucie

NOWOGARD. Dopiero w dwa i pół miesiąca od wyborów udało się skompletować władze Rady Miejskiej Nowogardu. Dziś wybrano wiceprzewodniczących rady i przewodniczących komisji, a nawet z grubsza ustalono ich składy.

Opublikowane

w dniu

 Sesja zaczęła się efektownie od zapowiedzi przewodniczącego Stanisława Saniuka, że dziś zostanie wybrany przewodniczący rady. Natychmiast się jednak okazało, że nie chodzi o czwartego już przewodniczącego, lecz o wiceprzewodniczących. Niespodzianki nie było, bo PSL porozumiał się z radnymi klubu Partnerstwo i Rozwój oraz radnymi niezależnymi, zmontowano większościową koalicję, a ta sprawnie wybrała na wiceprzewodniczących Piotra Słomskiego i Michała Kratę.  Zaraz potem zabrano się za ustalanie składów komisji, nie było z tym większego problemu z wyjątkiem nietypowego wyczynu radnej SLD Jolanty Bednarek, która nie została członkiem żadnej z komisji i jej koledzy z SLD stanęli na głowie, by upchnąć ją w komisji rewizyjnej. Przed głosowaniem spytano radną Bednarek, czy na pewno chce pracować w tej komisji. Chciała. Wybrano ją. A w niecałą minutę po wyborze pani Jolanta oświadczyła, że ona jednak się rozmyśliła i już nie chce być w komisji rewizyjnej. Cóż było robić – skreślono ją z listy kandydatów i przeprowadzono ponowne głosowanie. Na koniec wybrano przewodniczących wszystkich komisji. Zostali nimi Rafał Paśko (kom. finansowo-gospodarcza), Michał Bociarski (społeczna), Julita Pawlak (funduszy europejskich), Michał Wiatr (mieszkaniowa) i Marcin Nieradka (rewizyjna). Żadnego stanowiska nie dostał żaden z radnych SLD, co sprowokowało radną Annę Wiąz do wygłoszenia krótkiej mowy pouczającej o zasadach kultury politycznej. Przypomniano jej, że dokładnie tak samo w poprzedniej kadencji zachowywało się SLD w koalicji z kilkoma radnymi PSL. Wówczas SLD nie widziało nic niestosownego w zagarnięciu wszystkiego, co można.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie