Connect with us

Aktualności

SLD czuwał

NOWOGARD. Chyba cały aktyw partyjny nowogardzkiego SLD czujnie obserwował protest przeciw sposobowi sprawowania władzy przez burmistrza Roberta Czaplę, jaki w niedzielę zorganizowano przed urzędem.

Opublikowane

w dniu

 Protest był legalny, a burmistrz tym razem nie próbował zablokować społecznej inicjatywy (przed 11 listopada próbował nie dopuścić do niezależnego od lokalnej władzy marszu niepodległości). Tłoku nie było, pod namiotami stojącymi na Placu Wolności przewinęło się kilkadziesiąt osób, które podpisały się pod protestem przeciw Czapli. W Nowogardzie ludzie mają świadomość, że wszelkie działania wykraczające poza bicie brawa burmistrzowi są źle widziane i mogą mieć niemiły wpływ na los osób z „prawicowym odchyleniem”.
Co ciekawe, tłumnie zjawili się aktywiści miejscowego SLD. Punktualnie o godzinie 12, o której zaczynał się wiec na placu, do budynku UM wszedł Karol Brzeczek, zastępca kierownika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, kolega burmistrza. Chwilę później z okna wychodzącego na plac zaczął fotografować zgromadzenie i przez telefon coś tam komuś relacjonował. Siedział w oknie prawie godzinę. W tym czasie po drugiej stronie placu zebrało się kilkunastu partyjnych działaczy SLD, obserwujących ruch na placu i żywo coś komentujących. Inni eseldowcy próbowali kryć się w bramach, też dyskretnie kontrolując to, co się działo na placu. Na koniec przez Plac Wolności defiladowym krokiem przemaszerował pewien emerytowany pułkownik LWP, też oczywiście aktywista miejscowej partyjnej organizacji lewicowej. Po chwili dołączył do niego inny znany działacz SLD, razem dziarsko pomaszerowali do „Biedronki”. Widocznie padła komenda "rozejść się", bo po chwili aktyw SLD znikł z placu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie