Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Siostra z kijkami

Fotografia jest pierwszomajowa, z leśnej ścieżki za torami. Siostra Weronika w towarzystwie dwóch pań zażywała rekreacji maszerując z kijkami.

Opublikowane

w dniu

Kijki w dłoniach, odtwarzacz mp3 i słuchawki w uszach; jedyne nietypowe wyposażenie to habit, który siostrze wyraźnie nie przeszkadzał. Cała trójka wracała właśnie do miasta z dłuższej leśnej wyprawy. Na pytanie, jakiej muzyki siostra słucha w leśnych ostępach, odrzekła, że rytmicznej, pomagającej utrzymać tempo marszu. Sądząc po kroku, rytm mógł być ostry.
Siostra Weronika obiecała pomodlić się w intencji goleniowskich maratończyków, którzy biegają i dziś, i biegać będą w niedzielę.

Siostry zakonne uprawiające sport to wciąż rzadkość, choć ich przybywa. Żadną sensacją nie są za to biegający księża i bracia zakonni, którzy życia sobie nie ułatwiają i zazwyczaj biegną w sutannach. Bywa ciekawie. W październiku, na maratonie w Poznaniu, ksiądz-zawodnik na linii startu udzielał błogosławieństwa innym zawodnikom. Kolejka była długa, a ksiądz sprawował posługę jeszcze parę minut po starcie, pobłogosławił m.in. średnio przygotowanego do startu Piotrka Walkowiaka. Pomogło, Piotr przeżył i dobiegł, choć jak potem sam mówił, czuł się, jakby odbierał na starcie ostatnie namaszczenie…

Rok wcześniej w tym samym Poznaniu inny biegnący ksiądz na uwagę, że biegnie w niezłych butach uśmiechnął się tajemniczo i powiedział: "Cała niedzielna taca na nie poszła!…". Też dobiegł, na mecie fetowany podobno lepiej od jakiegoś obywatela Afryki, który wygrał maraton.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie