Connect with us

Aktualności

Się najeżdżą

Remont ulicy Szkolnej mocno skomplikował życie firmom przewozowym i przede wszystkim pasażerom busów.

Opublikowane

w dniu

Do zamknięcia Szkolnej trasa busa jadącego ze Szczecina np. do Nowogogardu wyglądała następująco. Wjeżdżał do Goleniowa ulicą Przestrzenną, zatrzymywał się na wysokości cmentarza, jechał dalej do Wojska Polskiego, potem zatrzymywał się przy Netto w pobliżu szpitala, następnie jechał dalej Szkolną do dworca, tam się ponownie zatrzymywał, wracał w pobliże szpitala (kolejny przystanek) i wreszcie wyjeżdżał z miasta ulicą Nowogardzką.
A teraz? Teoretycznie tak: wjazd do Goleniowa ulicą Przestrzenną, przystanek przy cmentarzu, potem jazda do ronda na Wojska Polskiego, tam nawrót, jazda z powrotem aż do stacji paliw Orlen, skręt w Norwida, potem Kasprowicza, Dworcowa, przystanek na Maszewskiej, powrót Dworcową, Kasprowicza i Norwida na ulicę Przestrzenną i dalej już ulicami Wojska Polskiego i Nowogardzką. W praktyce, część kierowców busów omija pierwszy przystanek przy cmentarzu i wprost ze Szczecina jedzie na dworzec kolejowy, wysadzając po drodze pasażerów tam, gdzie im wygodnie. Narażają się przy tym na kary za zatrzymywanie się poza wyznaczonymi przystankami.
Rozwiązaniem byłoby udostępnienie centrum miasta busom na czas remontu ulicy Szkolnej, na razie wjeżdżać do centrum im nie wolno. Problem zgłosił we wtorek na sesji Rady Miejskiej sołtys Modrzewia, prosząc o szybkie podjęcie decyzji ułatwiających życie i kierowcom busów, i pasażerom. Nie będzie to łatwe, bo zatwierdzanie zmiany tras przejazdu busów i autobusów może potrwać dłużej, niż remont Szkolnej.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie