Connect with us

Aktualności

Show średnio udany

NOWOGARD. Wtorek, godz. 14.30. Plac Wolności, na jego środku namiot z napisem „Nowogardzki Dom Kultury”, przy nim dwa głośniki i lecąca z nich skoczna muzyczka. Pod namiotem 45 skrzynek z jabłkami i tłumek ludzi pokornie czekających, aż dobry burmistrz zacznie je dzielić.

Opublikowane

w dniu

 Show miał chyba trochę inny scenariusz, niż zaplanowano: jeden z panów z NDK trzymał w ręku mikrofon, z którego nikt jednak nie skorzystał. Skończyło się na muzyce. Jabłka też ostatecznie rozdano wcześniej, niż planowano, by złaknionych pektyn ludzi nie trzymać na zacinającym deszczu. Kto przyszedł o 15.00 (wtedy rozdawnictwo miało się zacząć), mógł sobie wziąć co najwyżej pustą skrzynkę. Właściwie nie wiadomo po jakie licho zarządzono, by z tira jabłek, które we wtorek koło południa przywieziono do Nowogardu i za darmo rozdano wszystkim chętnym, te 45 skrzynek trafiło na Plac Wolności. Pewnie tylko po to, by burmistrz i jego zastępca mogli wystąpić w roli dobrych wujków rozdających nie swoje. Jabłka pochodziły z rezerw Agencji Rynku Rolnego i gmina Nowogard nie miała z akcją ich rozdawania absolutnie nic wspólnego. Czego się nie zrobi dla odrobiny lansu?

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie