Connect with us

Goleniów

Setny jubileusz

Goleniów. Joanna Trocha obchodzi dzisiaj setną rocznicę urodzin.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, z tej okazji Burmistrz Gminy Goleniów przesłał Jubilatce życzenia i prezent. Ze względu na zagrożenie epidemiczne zrezygnowano z bezpośredniego spotkania, przesyłkę dostarczy dziś posłaniec.

Pani Joanna Trocha urodziła się 13 listopada 1920 r. w Grudzielcu Nowym k. Ostrowa Wielkopolskiego w ówczesnym województwie poznańskim. Przed wojną zatrudniona była w drukarni w Katowicach. Ponieważ po wybuchu drugiej wojny światowej odmówiła nauki języka niemieckiego, została z drukarni zwolniona. Wróciła do rodzinnej miejscowości i tam w 1947 roku poślubiła Mieczysława Trochę. Mąż pani Joanny od 1945 roku zatrudniony był przy budowie infrastruktury kolejowej na naszym terenie. W obawie przed grasującymi w tamtych czasach bandami, razem z innymi pracownikami mieszkał w budynku vis a vis stacji kolejowej w Kliniskach.

Po ślubie Joanna i Mieczysław Trochowie osiedlili się na stałe w Kliniskach. Pan Mieczysław do śmierci w 1973 r. zatrudniony był na PKP, pani Joanna pracowała w przedszkolu przy Fabryce Kabli w Załomiu. Urodziło im się dwoje dzieci, Leszek i Urszula, którzy również związali się z fabryką w Załomiu.

red.

powiązane – „100 lat i 1 dzień”

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Spontaniczne przekazanie

Goleniów. Zakończyła się dzisiaj kolejna rozprawa w procesie karnym, w którym oskarżonym jest burmistrz Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

Jest on oskarżony o naruszenie tajemnicy skarbowej, przez publiczne ujawnienie na jednej z ubiegłorocznych sesji rady miejskiej w Goleniowie, danych personalnych i wysokości zadłużenia z tytułu opłaty za odpady komunalne kilkorga radnych.

Sąd przesłuchał dzisiaj dwoje świadków – byłego skarbnika gminy i pracownicę UMiG. Według ich zeznań, to nie oni przekazali burmistrzowi infomację o wysokości zadłużenia radnych. Prokurator odczytał pismo sekretarza gminy, który wskazał, że osobą informująca o tym była pracownica wydziału finansowego Margareta Niczaj. Zeznając dzisiaj na tę okoliczność burmistrz Krupowicz potwierdził, że od niej właśnie powziął w/w wiedzę, a stało się to w sekretariacie, gdzie ona przekazała mu ją „spontanicznie” – nie pytana przez burmistrza, sama z siebie.

Na wniosek obrońcy burmistrza, sąd postanowił przesłuchać jeszcze na kolejnej rozprawie 26 kwietnia dwie pracownice sekretariatu UMiG.

red.

powiązane – „Kim jest tajemniczy urzędnik?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kto po Krupowiczu?

Goleniów. Tomasz Banach nie podjął decyzji co do ewentualnego startu w wyborach na burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział, jest na to jeszcze za wcześnie, bo przez rok wiele się może zdarzyć. Decyzję burmistrza Krupowicza o niestartowaniu w najbliższych wyborach znał znacznie wcześniej, więc nie był zaskoczony jej niedawnym upublicznieniem.

Tomasz Banach (na zdj. za Krupowiczem) jest bezpartyjny, dlatego jego ewentualny start w wyborach musiałby się wiązać z budowa własnego zaplecza politycznego i organizacyjnego, lub uzyskania poparcia jakiejś partii – np. PO, która ma duże ambicje wpływać na goleniowską politykę. Jej zachodniopomorski lider to wszak wywodzący się z goleniowskiego samorządu marszałek Geblewicz, któremu na pewno zależy by goleniowską gminą rządził człowiek jeśli nie Platformy, to co najmniej z nią „poukładany” – podobnie zresztą jak goleniowskiej senator z PO Magdalenie Kochan. W tej sytuacji teoretycznie naturalną kandydatką do reprezentowania PO w najbliższych wyborach samorządowych w Goleniowie jest dzisiejsza wiceburmistrz Anita Jurewicz, która jest członkiem Platformy.

red.

powiązane – „Burmistrz potwierdza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie