Connect with us

Maszewo

Sesja na odległość

Maszewo. O 13.00 rozpoczęła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Maszewie, która odbywa się zdalnie za pośrednictwem środków technicznych pozwalających na komunikowanie się na odległość.

Opublikowane

w dniu

Inaczej niż wczorajsza sesja w Stepnicy i wcześniejsza w Przybiernowie, sesja w Maszewie odbywa się bez udziału radnych i publiczności. Obrady rozpoczęły się o godz. 13.00 w sali urzędu stanu cywilnego z udziałem przewodniczącej rady miejskiej Małgorzaty Stormy-Piotrowskiej, burmistrza Pawła Piesio i osób odpowiadających za obsługę sesji. Radni obserwują to, co dzieje się na sali za pomocą transmisji internetowej. Są zalogowani poprzez tablety lub laptopy do systemu odpowiadającego za głosowanie i tak oddają swój głos w sprawie uchwał. Gdyby radny chciał zabrać głos, będzie mógł zadzwonić na numer telefonu będący na sali i wówczas za pomocą zestawu głośnomówiącego wyrazi swoją opinię.
Stanowisko wojewody zachodniopomorskiego jest takie, że nie ma przeszkód, by radni podejmowali decyzje z wykorzystaniem elektronicznego systemu umożliwiającego zdalne podejmowanie uchwał. Uchwały podejmowane za pośrednictwem takiego systemu będą podlegać takiemu samemu nadzorowi prawnemu, jak uchwały podejmowane tradycyjnie.

Red.

powiązane – „https://goleniowska.com/sesje-mimo-epidemii/

Maszewo

Nowy chodnik

Maszewo. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 106, na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Konopnickiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, gmina Maszewo sfinansowała opracowanie dokumentacji technicznej na to zadanie. Jest to kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządem gminnym i wojewódzkim. W dalszej kolejności planowany jest odcinek chodnika – w kierunku ul. Pięknej.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Rada gminy Maszewo wybrana

Maszewo. KWW P. Piesia wprowadzi najwięcej swoich kandydatów do rady gminy.

Opublikowane

w dniu

Oto wyniki i nowi radni:

KWW P. Piesio – 40,00%

K. Mierzyński, K. Lewandowska, A. Lewicka, E. Kwiatkowska, G. Jach, K. Nowak

KWW M. Storma-Piotrowskiej – 20,00%

P. Piwko, M. Chachuła, K. Walczak

KWW A. Giniewskiej – 13,33%

D. Ciecierski, A. Giniewska

KWW PUCHATEK – 6,67%

D. Gromek

KWW Dla Dobrosławic – 6,67%

K. Donesz

KWW K. Fedak – 6,67%

K. Fedak

KWW T. Grochowskiego – 6,67%

T. Grochowski

red.

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Maszewo – powtórka sprzed 5 lat

Maszewo.W drugiej turze wyborów o fotel burmistrza powalczą – jak przed pięcioma laty – Paweł Piesio i Małgorzata Storma-Piotrowska.

Opublikowane

w dniu

Jak wynika z danych Państowej Komisji Wyborczej P. Piesio dostał 47,84% głosów, M. Storma-Piotrowska – 20,08%, A. Giniewska – 19,62%, M. Rojek – 8,19% i P. Siatecki – 4,27%.

red.

powiązane – „20 kandydatów na burmistrza/wójta w gminach naszego powiatu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie