Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Nowogard

Sesja jutro i 4 lutego

Nowogard. Od pewnego czasu burmistrz domaga się zwołania kolejnych sesji rady miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Sesja zwołana w trybie zdalnym na 21 stycznia nie odbyła się z powodu braku quorum – radnych z PiS i „Nowej”. Jak nam powiedział przewodniczący rady miejskiej Marcin Nieradka, teraz zwoła zdalne sesje rady na jutro i na 4 lutego. Według niego „rada miejska nie jest na posyłki burmistrza i autonomicznie decyduje o terminach sesji”. W tym drugim terminie mają być rozpatrywane uchwały zwalniające poszkodowane pandemią lokalne firmy z opłaty od alkoholu i z podatku od nieruchomości.

red.

powiązane – „Nieradka wygrywa z Czaplą, a wojewoda go poucza”

Sprostowanie rzecznika prasowego UM w Nowogardzie z dn. 28.01.2021 r:

„1. Sesja dnia 21 stycznia nie odbyła się z powodu braku quorum, a z powodu braku na sesji przewodniczącego Rady Miejskiej, braku któregokolwiek z jego dwóch zastępców. Przewodniczący zwołał sesję, natomiast nie stawił się na sesji, żeby ją otworzyć, stwierdzić quorum i zamknąć. Nie wyznaczył do tego zadania tez żadnego ze swoich zastępców. Ta sesja w ogóle się nie odbyła, nie była otwarta, ani zamknięta, ponieważ przewodniczący nie przyszedł na sesję, którą sam zwołał.

  1. To nie jest tak, że Rada ma być czy nie być na posyłki burmistrza, a przewodniczący autonomicznie decyduje o terminach sesji. Zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym Art.20 ust. 3, na wniosek burmistrza, przewodniczący ma obowiązek zwołać sesję w terminie ustawowym tj. 7 dni od daty złożenia wniosku. Mówimy tutaj o działaniu zgodnie z ustawą, a nie „widzi mi się” przewodniczącego. Nie jest to pierwszy raz, kiedy przewodniczący tego obowiązku nie dochowuje, o czym był upominany przez wojewodę.
  2. Sesja, która ma się odbyć jutro (gdyż jutro mija 7 dni od złożenia wniosku) wynika z wniosku złożonego nie przez burmistrza, a przez radnych. Radni z klubu Lewicy i radny PSL złożyli w Biurze Rady wniosek o zwołanie sesji w piątek 22 stycznia.

Uprzejmie proszę o zamieszczenie sprostowania pod artykułem https://goleniowska.com/sesja-jutro-i-4-lutego/

gdyż wprowadza opinię publiczną w błąd.

Dziękuję i pozdrawiam.

Z poważaniem,

Ewa Brzykcy

Rzecznik Prasowy Urząd Miasta w Nowogardzie”

Nowogard

W Nowogardzie też deficyt

Nowogard. Inflacja wpływa na trudną sytuacje finansową gminnego szpitala w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział jego dyrektor Kazimierz Lembas, w tym roku koszty szpitala wzrosyły o ok. 20%, czego nie rekompensuje kontrakt z głównym płatnikiem – NFZ. Ten wzrósł tylko o ok. 1,5%. To powoduje, że rośnie strata szpitala, która za pierwszy kwartał tego roku wynosi ok. 800 tys zł – przy 400 tys. zł straty za rok 2021. Zdaniem dyrektora Lembasa sytuacja wymaga nadzwyczajnych działań ze strony rządu, bo dotyczy wszystkich szpitali w Polsce, a gmina Nowogard nie jest w stanie poprawic finansów jednostki samodzielnie.

red.

powiązane – „Szpital z deficytem”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

50. urodziny

Nowogard. 50.urodziny świętował 13 maja Nowogardzki Dom Kultury.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, skromna, urodzinowa impreza odbyła się w miniony piątek na Placu Wolności – pełnowymiarowe obchody tej okrągłej rocznicy planowane są na październik. Były między innymi występ młodzieżowej orkiestry dętej oraz urodzinowy tort.

red.

powiązane – „Kto jest burmistrzem w Nowogardzie?”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Kto pomoże Ukraińcom?

Nowogard. Pięć organizacji pozarządowych, działających na terenie gminy, otrzymało w konkursie dotacje na działania w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zawarcie umów z ich przedstawicielami nastąpiło 13 maja, a w imieniu burmistrza podpisywał je jego zastępca, Jarosław Hołubowski.

Łączna kwota przeznaczona na realizację działań wyniosła 30 000 zł, a komisja konkursowa po ocenieniu ofert pod względem formalnym i merytorycznym zaproponowała podzielenie je w następujący sposób:

1) Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej – 6.000,00 zł;
2) Towarzystwo Miłośników Ziemi Nowogardzkiej – 3.142,44 zł
3) Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Nowogard – 5.751,20 zł
4) Kościół Ewangelicznych Chrześcijan Zbór w Nowogardzie – 6.000,00 zł
5) Nowogardzkie Forum Organizacji Pozarządowych – 9 106,36 zł.

Pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na lekcje języka polskiego dla przebywających obecnie na terenie gminy Nowogard uchodźców, wsparcie materialne dla nich, zajęcia rekreacyjne i edukacyjne dla dzieci, a także zakup artykułów potrzebnych Ukraińcom chorującym na cukrzycę.

red.

powiązane – „Uciążliwości zapachowe”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie