Connect with us

Nowogard

Sesja jutro i 4 lutego

Nowogard. Od pewnego czasu burmistrz domaga się zwołania kolejnych sesji rady miejskiej.

Opublikowane

w dniu

Sesja zwołana w trybie zdalnym na 21 stycznia nie odbyła się z powodu braku quorum – radnych z PiS i „Nowej”. Jak nam powiedział przewodniczący rady miejskiej Marcin Nieradka, teraz zwoła zdalne sesje rady na jutro i na 4 lutego. Według niego „rada miejska nie jest na posyłki burmistrza i autonomicznie decyduje o terminach sesji”. W tym drugim terminie mają być rozpatrywane uchwały zwalniające poszkodowane pandemią lokalne firmy z opłaty od alkoholu i z podatku od nieruchomości.

red.

powiązane – „Nieradka wygrywa z Czaplą, a wojewoda go poucza”

Sprostowanie rzecznika prasowego UM w Nowogardzie z dn. 28.01.2021 r:

„1. Sesja dnia 21 stycznia nie odbyła się z powodu braku quorum, a z powodu braku na sesji przewodniczącego Rady Miejskiej, braku któregokolwiek z jego dwóch zastępców. Przewodniczący zwołał sesję, natomiast nie stawił się na sesji, żeby ją otworzyć, stwierdzić quorum i zamknąć. Nie wyznaczył do tego zadania tez żadnego ze swoich zastępców. Ta sesja w ogóle się nie odbyła, nie była otwarta, ani zamknięta, ponieważ przewodniczący nie przyszedł na sesję, którą sam zwołał.

  1. To nie jest tak, że Rada ma być czy nie być na posyłki burmistrza, a przewodniczący autonomicznie decyduje o terminach sesji. Zgodnie z Ustawą o Samorządzie Gminnym Art.20 ust. 3, na wniosek burmistrza, przewodniczący ma obowiązek zwołać sesję w terminie ustawowym tj. 7 dni od daty złożenia wniosku. Mówimy tutaj o działaniu zgodnie z ustawą, a nie „widzi mi się” przewodniczącego. Nie jest to pierwszy raz, kiedy przewodniczący tego obowiązku nie dochowuje, o czym był upominany przez wojewodę.
  2. Sesja, która ma się odbyć jutro (gdyż jutro mija 7 dni od złożenia wniosku) wynika z wniosku złożonego nie przez burmistrza, a przez radnych. Radni z klubu Lewicy i radny PSL złożyli w Biurze Rady wniosek o zwołanie sesji w piątek 22 stycznia.

Uprzejmie proszę o zamieszczenie sprostowania pod artykułem https://goleniowska.com/sesja-jutro-i-4-lutego/

gdyż wprowadza opinię publiczną w błąd.

Dziękuję i pozdrawiam.

Z poważaniem,

Ewa Brzykcy

Rzecznik Prasowy Urząd Miasta w Nowogardzie”

Nowogard

Nowogard też ma budżet

Nowogard. Na wtorkowej sesji rady miejskiej uchwalono budżet gminy na rok 2022.

Opublikowane

w dniu

To jedyna gmina powiatu, która w nowy rok weszła bez budżetu. Ponieważ radni i burmistrz zgłaszali wiele poprawek, lista zadań inwestycyjnych nie jest jeszcze opublikowana. Natomiast podstawowe dane budżetu są następujące:

dochody – 102 mln zł
wydatki – 107 mln zł
inwestycje – 8,5 mln zł

red.

powiązane – „Wschodnia obwodnica Nowogardu”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Wschodnia obwodnica Nowogardu

Nowogard. Na wczorajszej sesji rady miejskiej, radni przeznaczyli 200 tys zł na projekt wschodniej obwodnicy Nowogardu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na projekt techniczny nowej drogi.

  • Chodzi o odcinek drogi o długości około 3 km, która będzie przebiegać od ulicy Bohaterów Warszawy do ulicy Armii Krajowej. Ona przede wszystkim odciąży i odkorkuje centrum miasta oraz spowoduje, że cały ruch od strony Stargardu i Dobrej Nowogardzkiej pójdzie wschodnią częścią miasta – tłumaczył radiu radny Marcin Nieradka.

Nowa droga odciąży ma ruch pojazdów, jadących od strony Stargardu i Dobrej w kierunku drogi szybkiego ruchu. Ma być także nitką dojazdową do powstających w Nowogardzie terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych oraz terenu pod budowę nowego cmentarza.

red.

powiązane – „Ceny bez zmian”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Trzecia w powiecie

Nowogard. Od wczoraj działa trzecia w naszym powiecie restauracja McDonald’s.

Opublikowane

w dniu

Umiejscowiona jest przy węźle Warnkowo na drodze S6, przy zjedździe na Nowogard. Dwie dotychczasowe są przy drodze S3 pomiędzy węzłami Goleniów-Południe i Golenów-Północ.

red.

powiązane – „Powiat – bezrobocie w latach 2016-21″

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie