Connect with us

Aktualności

Sesja budżetowa

Goleniowscy radni zajmą się dzisiaj budżetem gminy na 2015 rok.

Opublikowane

w dniu

Jak wynika z jego projektu, Goleniów w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy wyda ponad 146 milionów złotych, z czego na inwestycje – blisko 48 milionów. Do najważniejszych zadań będą należały budowa nowej drogi wyjazdowej z Goleniowskiego Parku Przemysłowego, remonty układu komunikacyjnego w obrębie ul. Słowiańskiej oraz ulic Prusa, Andersa i Reymonta oraz budowa nowej hali sportowej przy Gimnazjum nr 2.

Sporo środków przeznaczonych ma być też na przygotowanie dokumentacji technicznej różnorakich inwestycji. Chodzi między innymi o nowy węzeł komunikacyjny, który ma powstać w miejscu dzisiejszego dworca kolejowego, remont drogi prowadzącej przez Lubczynę, drugi etap programu "Otwarte Bramy", salę gimnastyczną przy szkole w Białuniu, remont ul. Maszewskiej i Sienkiewicza, ścieżki rowerowe (m.in. pomiędzy Helenowem a Podańskiem i wzdłuż ul. Jodłowej na samym os. Helenów), świetlicę w Glewicach.

Założyć można, że propozycje zostaną zaakceptowane przez rządzącą Goleniowem koalicję Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz kilku niezależnych radnych.

Budżetowa sesja rozpocznie się o godzinie 13 w goleniowskim magistracie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie