Connect with us

Aktualności

Sesja, a nawet dwie!

NOWOGARD. Jutro (czwartek) bardzo pracowity ranek czeka nowogardzkich radnych. Odbędą dwie sesje, obie nadzwyczajne!

Opublikowane

w dniu

Pierwsza, to dokończenie sesji przerwanej przed tygodniem ucieczką radnych koalicji SLD-PSL. Radnych najwyraźniej wytropiono i odłowiono, mają się jutro pojawić i obradować. Tak się zapalili do radzenia, że właśnie na wniosek koalicji zaraz po zakończeniu pierwszej sesji odbędzie się druga, też nadzwyczajnie nadzwyczajna. Najciekawsze, że radni koalicyjni przedstawią własne projekty uchwał obniżających "opłaty śmieciowe".

Scenariusz będzie więc następujący:
1. Rada głosami koalicji SLD-PSL odrzuca projekty uchwał przedstawione przez opozycję jako obciążone grzechem pierworodnym (nie ci je wymyślili, co trzeba)
2. Pierwszą sesję się zakończy
3. Otworzy się drugą sesję
4. Zgłosi bardzo podobne projekty, ale wolne od wspomnianego grzechu (wymyślili je ci, co trzeba: SLD+PSL)
5. Koalicja SLD-PSL nie ucieknie, przegłosuje co należy
6. W Radiu Erewań ostanie ogłoszone, kim są ojcowie sukcesu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie