Connect with us

Aktualności

Seniorzy na basenie

W sobotę 18 czerwca na pływalni „Fala” przeprowadzone zostały zawody pływackie dla osób w wieku powyżej 60 lat. Po raz pierwszy w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Zawody zorganizował nasz UTW, a udział w nich wzięły: UTW Kamień Pomorski, UTW Myślibórz, UTW Stargard, UTW Police, Stowarzyszenie Kobiet „Ewa” („Amazonki”) Goleniów, Stowarzyszenia „Relaks” Goleniów, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Goleniów oraz UTW Goleniów, łącznie 52 osoby. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Robert Krupowicz.

Głośno dopingowani pływacy (kobiety i mężczyźni) rywalizowali na dwóch dystansach – 50 m i 100 m oraz w sztafecie 4 x 50 m, w trzech kategoriach wiekowych: 61 – 65 lat, 66 – 70 lat i powyżej 70 lat. Najstarszą zawodniczką była 85-letnia Jadwiga Nowadczyk ze Stowarzyszenia „Relaks” i chociaż w swoim „biegu” była ostatnia, to na mecie została przyjęta z takim aplauzem, że niejeden zawodowy pływak mógłby jej pozazdrościć. W tych zawodach zresztą nie chodziło o to, by bić rekordy, ale żeby poczuć adrenalinę w rywalizacji z innymi, a przy okazji dobrze się bawić. I to się zarówno organizatorom jak i uczestnikom udało, bo wszyscy odnosili się do siebie z życzliwością i wzajemnie dopingowali, niezależnie od tego, kto kogo reprezentował.

Punktacja oczywiście była prowadzona i trzech najlepszych zawodników w każdej konkurencji uhonorowano dyplomem i drobnym upominkiem. Medale „Srebrne żabki” były dla wszystkich, niezależnie od tego jakie miejsce zajęli, bo zdobyte przez poszczególnych zawodników punkty liczone były do klasyfikacji drużynowej. Oto ona: I i Puchar Burmistrza  – UTW Stargard, II – UTW Goleniów, III – UTW Police, IV – UTW Myślibórz, V – Amazonki Goleniów, VI – UTW Kamień Pom., VII – PZERiI Goleniów, VIII – „Relaks” Goleniów. Imprezę zakończył wspólny obiad w Karczmie „U Uli i Jędrka”.

Zawody pływackie zorganizowane zostały w ramach realizowanego przez nas projektu „Sprawni w jesieni życia” współfinansowanego przez Gminę Goleniów. Pływalnię nieodpłatnie udostępnił Zarząd Powiatu.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie