Connect with us

Aktualności

Sędzia się mści?

Sędzia Sądu Rejonowego w Goleniowie Aleksandra Krukar-Leśniak, ukarała obwinionego w drobnej sprawie o wykroczenie grzywną 2 razy po 500 zł, za niezabranie z sali rozpraw teczki i płaszcza, a później grzywną w wysokości 2000 zł, za niezajęcie przez niego wskazanego przez nią miejsca na sali sądowej.

Opublikowane

w dniu

Podczas trzech rozpraw jakie ta sama sędzia, w tej samej sali i z tym samym obwinionym prowadziła jedna za drugą w dniu 31.01.br. w goleniowskim Sądzie Rejonowym,  w sali rozpraw była cały czas przynajmniej sędzia lub protokolantka. Po zakończeniu pierwszej z nich salę opuścił podsądny i publiczność. Wtedy protokolantka wywołała obwinionego do sali rozpraw, a tam sędzia Krukar-Leśniak zażądała by zabrał on swoją teczkę i płaszcz.  Ten odparł, że w sądzie nie ma szatni, a w sali wieszaka na ubranie (na co zwracał wcześniej uwagę, ale sędzia powiedziała, że to nie jej sprawa) a za chwilę rozpocznie się kolejna rozprawa z udziałem tych samych uczestników, więc tylko złośliwością sędzi można uzasadnić takie żądanie. Mimo to, sędzia ukarała obwinionego karą porządkową w wysokości 500 zł. Dokładnie ta sama sytuacja powtórzyła się po następnej rozprawie – i kolejna grzywna 500 zł.  Na obie kuriozalne kary obwiniony obywatel złożył zażalenia do Sądu Okręgowego i w tej chwili są one rozpatrywane. Obwiniony podniósł w nim, że w dokładnie takich samych okolicznościach, ten sam skład sądu, obwinionego i publiczności procedował w tej samej sali w trzech rozprawach po kolei w dniu 20.12.2012 r. i wtedy ubrania wszystkich uczestników przez cały czas (także w czasie licznych przerw) pozostawały na sali i wówczas sędzi Krukar-Leśniak to nie przeszkadzało.
Ta sama sędzia ukarała tego samego obwinionego za naruszenie spokoju i porządku czynności sądowych w dniu 4.02.2013 r., kiedy ogłaszała wyroki w wyżej przytoczonych sprawach. Kiedy publiczność i obwiniony weszli na salę i zajęli miejsca na ławie dla publiczności. Sędzia Krukar-Leśniak poleciła obwinionemu, by zajął miejsce na ławie dla obwinionych. Ten stwierdził, że ponieważ jego obecność podczas ogłaszania wyroku nie jest obowiązkowa, przyszedł tu jako publiczność. Sędzia zagroziła ukaraniem, ale… żadnej kary nie ogłosiła i nic o ukaraniu karą porządkową w protokole z odczytania wyroku nie ma. Jednak po trzech tygodniach obwiniony dostał z sądu postanowienie o… ukaraniu grzywna w wysokości 2000 zł datowane na 5.02.2013 r. I w tej sprawie obwiniony złożył zażalenia do Sądu Okręgowego i będzie ono dopiero rozpatrywane.

Ps. Przepraszamy za złą jakość zdjęcia, ale wynika ona z trudności jakie sędzia Krukar-Leśniak stwarzała podczas jego wykonywania.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie