Connect with us

Goleniów

Schwytany na jachcie

Goleniów. Znany z opisywanych wielokrotnie w „Gazecie Goleniowskiej” działań m.in. na szkodę mieszkańców Goleniowa i okolic Dariusz M., został zatrzymany na jachcie u wybrzeży Korfu.

Opublikowane

w dniu

Jak podała poznańska „Gazeta Wyborcza”, przedsiębiorca i tzw. doradca finansowy Dariusz M. od końca 2018 roku ukrywał się przed poznańską prokuraturą. Od wielu miesięcy mówiono, że ukrywa się na jachcie, którym pływa po Morzu Śródziemnym. Te informacje się potwierdziły. Niedawno został zatrzymany u wybrzeży greckiej wyspy Korfu. – Zazwyczaj przebywał na pełnym morzu i tylko co pewien czas pojawiał się w różnych portach, by uzupełnić zapasy żywności. Został zatrzymany na Korfu, czekamy na jego transport do Polski – potwierdził „”GW” Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Dariusz M. był kiedyś zawodowym żołnierzem mieszkał w Goleniowie. Potem, z nieznanych oficjalnie przyczyn, jego status majątkowy nagle mocno wzrósł i był zauważalny w Goleniowie. Jego działalność w różnych miejscach kraju (przeważnie w Wielkopolsce) znalazła swój finał na salach sądowych. Wśród poszkodowanych są też ludzie z naszej okolicy: Beata Nawrot i Grzegorz Gwadera

Dariusz M. kilka lat temu uciekł z Polski. Od końca 2018 roku, przez ponad 2 lata, ukrywał się przed sądami i prokuratorami. Zarządzono jego poszukiwania.

Czeka go teraz pięcioletnia odsiadka za sprawę działania na szkodę firmy Star Pipe. W poznańskich prokuraturach wciąż trwają kolejne śledztwa przeciw niemu.

red.

Powiązane – „Dariusz M. przegrał wszystko”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie