Connect with us

Goleniów

Schwytany na jachcie

Goleniów. Znany z opisywanych wielokrotnie w „Gazecie Goleniowskiej” działań m.in. na szkodę mieszkańców Goleniowa i okolic Dariusz M., został zatrzymany na jachcie u wybrzeży Korfu.

Opublikowane

w dniu

Jak podała poznańska „Gazeta Wyborcza”, przedsiębiorca i tzw. doradca finansowy Dariusz M. od końca 2018 roku ukrywał się przed poznańską prokuraturą. Od wielu miesięcy mówiono, że ukrywa się na jachcie, którym pływa po Morzu Śródziemnym. Te informacje się potwierdziły. Niedawno został zatrzymany u wybrzeży greckiej wyspy Korfu. – Zazwyczaj przebywał na pełnym morzu i tylko co pewien czas pojawiał się w różnych portach, by uzupełnić zapasy żywności. Został zatrzymany na Korfu, czekamy na jego transport do Polski – potwierdził „”GW” Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Dariusz M. był kiedyś zawodowym żołnierzem mieszkał w Goleniowie. Potem, z nieznanych oficjalnie przyczyn, jego status majątkowy nagle mocno wzrósł i był zauważalny w Goleniowie. Jego działalność w różnych miejscach kraju (przeważnie w Wielkopolsce) znalazła swój finał na salach sądowych. Wśród poszkodowanych są też ludzie z naszej okolicy: Beata Nawrot i Grzegorz Gwadera

Dariusz M. kilka lat temu uciekł z Polski. Od końca 2018 roku, przez ponad 2 lata, ukrywał się przed sądami i prokuratorami. Zarządzono jego poszukiwania.

Czeka go teraz pięcioletnia odsiadka za sprawę działania na szkodę firmy Star Pipe. W poznańskich prokuraturach wciąż trwają kolejne śledztwa przeciw niemu.

red.

Powiązane – „Dariusz M. przegrał wszystko”

Goleniów

Od 1 grudnia za śmieci 30 złotych.

Goleniów.Przed chwilą radni na sesji uchwalili zaproponowaną przez Burmistrza Roberta Krupowicza podwyżkę ceny za odbiór odpadów komunalnych z 12 na 30 złotych.

Opublikowane

w dniu

Nowa cena będzie obowiązywała od 1 grudnia, na tej samej sesji radni nie przyjęli propozycji radnych opozycyjnych w której nowa cena za odbiór odpadów komunalnych wynosiłaby 20 złotych. Według zapewnień Wiceburmistrza Banacha jeszcze dzisiaj PGK ma wznowić odbiór odpadów komunalnych.

Cała sesja była wnikliwie obserwowana przez przedstawicieli wielu poza goleniowskich mediów.

Red

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

Goleniów.W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wadium przepadło

Goleniów. Firma PPRI MAZUR zrezygnowała z zakupu działki w GPP.

Opublikowane

w dniu

W związku z tym burmistrz w swoim zarządzeniu postanowił o odstąpieniu od zawarcia notarialnej umowy sprzedaży nieruchomości położonej w obrębie Łozienica na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, w skład której wchodzi działka oznaczona numerem ewidencyjnym 55/8 o powierzchni 1,7775ha, z Firmą MAZUR SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH z siedzibą w Łozienicy przy ulicy Prostej nr 26, która została ustalona nabywcą ww. nieruchomości w drodze przetargu publicznego nieograniczonego w dniu 12 sierpnia 2021r.

Wpłacone wadium w kwocie 130.680zł (słownie: sto trzydzieści tysięcy sześćset osiemdziesiąt złotych) nie podlega zwrotowi i przepada na rzecz gminy. Działka natomiast będzie ponownie wystawiona na sprzedaż.

red.

powiązane – „Kryzys potrwa – odpowiada burmistrz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie