Connect with us

Aktualności

Samorządowcy w luksusach

Na początku czerwca w Kołobrzegu odbędzie się Forum Samorządowe, na które zaproszeni zostali także przedstawiciele gminy Goleniów. Za jego organizację podatnicy zapłacą, bagatela, 350 tysięcy złotych.

Opublikowane

w dniu

Forum Samorządowe jest cykliczną konferencją, organizowaną przez województwo oraz Uniwersytet Szczeciński od 2008 r. Co roku, jak się dowiedzieliśmy, bierze w niej udział około 300 osób, reprezentujących między innymi instytucje samorządowe, parlament, świat nauki i biznesu. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem "10–lecie polskich samorządów w Unii Europejskiej".

Uczestnicy konferencji będą balować… och, przepraszamy – debatować w luksusowym, pięciogwiazdkowym Marine Hotel w Kołobrzegu. Za najtańszy nocleg w nim, według cennika, wyłożyć trzeba 549 zł (w wydatek ten wliczone są korzystanie z dwóch basenów, jacuzzi zewnętrznego, sauny suchej, łaźni parowej, łaźni aromatycznej, groty śnieżnej, groty wodnej, siłowni, cardio fitness oraz śniadanie). Co ciekawe jednak, zaproszone na forum osoby koszty noclegów pokryć muszą same. A raczej – z budżetów swoich samorządów, instytucji, uczelni.

Mimo to, koszt organizacji całej konferencji, wraz z publikacją Uniwersytetu Szczecińskiego "Zeszyty naukowe", wyniesie ok. 350 tysięcy zł. Pieniądze pochodzić będą z budżetów Ministra Spraw Zagranicznych (blisko 128 tys. zł), Województwa Zachodniopomorskiego (do kwoty maksymalnej 86 tys. zł) oraz pozostałych organizatorów.

Ciekawą pozycją w programie imprezy jest swoją drogą informacja, że moderatorami paneli dyskusyjnych będą "gwiazdy" polskiego dziennikarstwa – Jarosław Kuźniar z TVN 24 oraz Jacek Żakowski (m.in. Polityka, radio TOK FM i TVN). Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowski w Szczecinie, Gabriela Wiatr, poinformowała nas, że ten drugi za poprowadzenie dwóch debat otrzyma gażę w wysokości 4 tys. zł netto. Wynagrodzenie J. Kuźniara leży w gestii uniwersytetu, można więc jedynie domniemywać, że jego wynagrodzenie opiewa na podobną kwotę. Odpowiedź na pytanie, czy nie ma w Zachodniopomorskiem dziennikarzy, którzy chętnie poprowadziliby debatę choćby za 1/4 tego wynagrodzenia, pozostawiamy czytelnikom.

Tegoroczne Forum Samorządowe odbędzie się w dniach 2-3 czerwca. Naszą gminę będzie w Kołobrzegu reprezentował wiceburmistrz Henryk Zajko.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie