Connect with us

Maszewo

Samochody dla OSP Dębice i Nastazin

Maszewo. Jednostki OSP w Dębicach i w Nastazinie odebrały wczoraj promesy na nowe samochody ratowniczo- gaśnicze.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Uroczystość odbyła się w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim. Samochody sfinansowane będą z budżetu państwa oraz ze środków własnych i budżetu gminy Maszewo.
OSP Nastazin sfinansuje zakup wozu strażackiego z następujących źródeł: środki własne i z budżetu gminy Maszewo – 200 000 zł; środki finansowe z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 380 000 zł; środki finansowe przekazywane przez zakłady ubezpieczeń – 180 000 zł, a OSP Dębice przy udziale środków z budżetu gminy Maszewo w wysokości 200 000 zł oraz dotacji budżetowej z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 350 000 zł i środki finansowe pochodzące z NFOŚiGW/WFOŚiGW w wysokości 210 000 zł.

red.

powiązane – „Prawie 23 litry krwi”

Maszewo

Ośrodka Zdrowia w Dębicach otwarty

Maszewo. Wczoraj wznowił działalność Ośrodek Zdrowia w Dębicach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Otwarcia dokonano poprzez symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przez proboszcza Parafii Jenikowo ks. Piotra Kiliana. W ośrodku na podstawie posiadanych kontraktów NFZ można skorzystać bezpłatnie z usług lekarza podstawowej opieki zdrowotnej – lekarza rodzinnego oraz pielęgniarki. Pacjenci przyjmowani będą dwa razy w tygodniu.

red.

powiązane – „Nabór do żłobka w Dębicach”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Plenerowa siłownia nad jeziorem

Maszewo. Nad naszym jeziorem w Maszewie, można już korzystać z siłowni plenerowej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wszystkie zamontowane urządzenia posiadają wymagane certyfikaty, są produkcji polskiej. Wartość zadania 15 037 zł. Inwestycja została zrealizowana przy udziale środków finansowych w wysokości 7500 zł pozyskanych z Województwa Zachodniopomorskiego. Obok siłowni zamontowano nowe ławki i szlaban wjazdowy od ul. Leśnej. Plażę nad jeziorem uzupełniono w ilości prawie 100 ton świnoujskim piaskiem morskim.

Oficjale otwarcie siłowni odbyło się przy udziale wicemistrzem Świata Ultimate Strongman World Championship NEWCASTLE 2016 Grzegorza Szymańskiego.

red.

powiązane – „Do Maszewa objazdami”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Woda w jeziorze w normie

Maszewo. Można się kąpać w maszewskim jeziorze, bo woda spełnia odpowiednie normy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Szczecinie w dniu 26 czerwca 2020 r. na zlecenie Gminy Maszewo dokonała badania mikrobiologicznego wody w jeziorze maszewskim. Badany wyróżnik mikrobiologiczny Eschericha coli i enterokoków kałowych mieści się w normie i odpowiada wymaganiom sanitarnym określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli.

red.

powiązane – „Do Maszewa objazdami”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie