Connect with us

Aktualności

Sąd jeszcze się zastanowi

Nie było wyroku w sprawie „pościgu przez 20 metrów”. Sąd zamiast dziś orzec o winie bądź niewinności rzekomo uciekającego przed pościgiem, zdecydował się wznowić postępowanie i dołączyć do akt dodatkowe, istotne dowody.

Opublikowane

w dniu

 O sprawie na portalu pisaliśmy kilka dni temu, obszerny artykuł na jej temat jest w dzisiejszej „Gazecie Goleniowskiej”. Chodzi o rzekomy pościg za kierowcą, który nie tylko nie uciekał, ale nawet nie wiedział, że jest ścigany. Pościg podobno odbył się na dystansie 20 metrów i trwał 2 sekundy – tak wynika z zeznań pani sierżant S. i ich analizy z wykorzystaniem wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej. Policja ząda 1000 zł grzywny. Sprawę prowadzi sędzia, który nie jest mieszkańcem Goleniowa i nie zna ulicy Orzeszkowej, na której wedle pani sierżant miał się odbyć zarządzony przez nią pościg. Policja nie poinformowała, a sędzia miał prawo nie wiedzieć, że owa ulica ma 190 metrów długości, pościg rozpoczął się na mniej więcej setnym metrze ulicy, a zakończył na sto dwudziestym. Na owe kuriozalne okoliczności zwrócił uwagę sądu obywatel Goleniowa, obwiniany przez policję o próbę ucieczki przed pościgiem. Złożył wniosek o dołączenie do akt planu Goleniowa i przeanalizowanie go pod kątem zeznań złożonych przez sierżant S. Sąd dziś poinformował, że przychylił się do tego wniosku i wznowił przewód sądowy.   Trzeba podkreślić, że przygotowanie możliwie pełnego materiału dowodowego jest obowiązkiem oskarżyciela, czyli  tym wypadku policji. Jedynym materiałem dowodowym dostarczonym przez policję, była notatka sporządzona w zaciszu policyjnej komendy, do której można było wpisać wszystko, co tylko przyjdzie do głowy; obwiniony aż do chwili wyznaczenia terminu rozprawy nie ma prawa wglądu w to, co państwo policjanci napisali na jego temat. W tym konkretnym wypadku w notatce kompletnie pominięte zostały podane przez nas wyżej informacje , które policyjne oskarżenie stawiają w rzędzie zdarzeń – będziemy eleganccy – dość mało prawdopodobnych.    Kolejna rozprawa odbędzie się 24 marca. 

 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie