Connect with us

Goleniów

Ruszył punk wymazów COVID-19

Goleniów. Od dzisiaj w Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie sp. z o.o. działa pierwszy komercyjny punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa na terenie Powiatu Goleniowskiego.

Opublikowane

w dniu

Testy wykonywane będą przez Zakład Genetyki Sądowej PUM w Szczecinie. Badanie to koszt 550,00 zł.
Przed badaniem należy dopełnić kilku formalności: pacjent musi zadzwonić pod numer 91 4664300. Konsultant zada kilka pytań, na podstawie których zdecyduje, czy zakwalifikować pacjenta do badania. Następnie należy wypełnić formularz ‘ankieta wstępnej kwalifikacji‘ (dostępny na stronie www.szpitalgoleniow.pl /COVID-19) i dokonać opłaty za badanie na podany numer konta.
Na wykonanie badania należy przyjechać samochodem i mieć przy sobie wypełniony formularz, dowód opłaty za badanie oraz dowód osobisty z numerem PESEL.
Punkt poboru wymazów działa od poniedziałku do piątku od godz. 09:30 do 11:30 w specjalnym namiocie zlokalizowanym poza budynkiem szpitala w specjalnym namiocie obok izby przyjęć.

red.

powiązane – „Namioty i kabiny”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie