Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Kultura

RUSZAMY Z KRZYKOWISKIEM

Kultura. ZESPOŁY, GRUPY, GREMIA ARTYSTYCZNE I TEATRALNE – RUSZAMY Z KRZYKOWISKIEMZGŁASZAJCIE SIĘ DO NAS PRZYJMIEMY KILKANAŚCIE GRUP
MASZEWO – 28-30 CZERWCA

Opublikowane

w dniu

Już teraz organizatorzy zapraszają pisząc:

” „Krzykowisko”, to ważna część obchodów XX lecia TEATRU KRZYK. Organizujemy ten Festiwal w szczególnym dla nas wszystkich czasie, dlatego m.in. powinien on posiadać twarz nadziei i wiary w świat porozumienia międzyludzkiego i międzykulturowego. Mamy nadzieję, że ten festiwal twórczości młodych ludzi, będzie po prostu energetycznym spotkaniem nas wszystkich tu i teraz bez oczekiwań i bez wydziwiania, bez zbędnych górnolotnych i wyświechtanych słów, że będzie wytchnieniem i naszym zatrzymaniem. Po prostu.
A czy będzie również manifestem i buntem? Czy opowie nam o poszukiwaniu prawd różnych, czy będzie stawiać ważne pytania? Czy będzie niezgodą na fałsz i hipokryzję Europy Zachodniej w obliczu zagrożeń? Jeśli tak się stanie, to dobrze, jeśli nie, to nie powinniśmy nad tym ubolewać. Nie mamy oczekiwań. Wierzymy jednak, że młodość, to napęd na przyszłość, dlatego potrzebujemy stwarzać jej przestrzeń, by się w nią wsłuchiwać, aby następnie wyciągać wnioski i analizować.
Jako zespół poszczególnych osób i indywidualności oraz odpowiedzialnych twórców i twórczyń mamy dość dobre rozeznanie, jak ważną rolę pełni kultura w naszych codziennych działaniach i jak wpływa na rozwój i świadomość jednostek. Wiemy to, bo od XX lat jesteśmy świadkami tej zmieniającej się na naszych oczach rzeczywistości, która wypełnia się przez drobne zdarzenia i skromne, małe spotkania ludzkie.
Wiemy również i to, że na takich Festiwalach, jak Krzykowisko, kształtują się charaktery młodzieży, wysuwają się na plan pierwszy liderki, liderzy, uwidaczniają świetne młode organizatorki i młodzi organizatorzy, nagle wybrzmiewają osobowości. A że pojawiają się przy tym i odrobina szaleństwa, spontaniczne zachowania, czy młodzieńcze fascynacje, to tylko dobrze, bo to oznacza, że taki Festiwal trwa i żyje swoim niewymuszonym rytmem. To DOKĄD/ZMIERZAMY?

Zapraszamy do Maszewa
W imieniu TEATRU KRZYK
Marek Kościółek, Anna Giniewska, Nikola Palej, Aleksandra Czubińska, Marcin Pławski, Dima Cherkasky i inni.
Autorem plakatu tegorocznego „Krzykowiska” jest Patryk Stolarz, twórca naszego loga.”

red.

powiązane – „Prezydent nagrodził Kościółka”

Kultura

„Djakuju – dziękuję”

Kultura. Jutro koncert Lesji Szulc oraz orkiestry Wood & Brass Band.

Opublikowane

w dniu

Początek o 19.00 w sali Goleniowski Dom Kultury. Wstęp wolny. Koncert „Djakuju – dziekuję” to forma podziękowania za pomoc udzielaną ukraińskim uchodźcom i wsparcie dla Ukrainy. Będzie też aukcja obrazów, rysunków i rzeźb przekazanych przez artystów z Goleniowa, Szczecina i Poznania. Wystawa prac odbędzie się godzinę przed koncertem o 18.00 w Bramie Wolińskiej. Dochód ze sprzedaży prac trafi na pomoc Ukrainie .

red.

powiązane – „Otwarcie sezonu”

Kontynuuj czytanie

Kultura

XX-lecia nie będzie

Kultura. Organizatorzy odwołali zaplanowane na czerwiec obchody XX-lecia maszewskiego „Teatru Krzyk” i „Krzykowisko”.

Opublikowane

w dniu

W przesłanej do nas informacji czytamy:

„Przyjaciele! Miłośnicy i miłośniczki teatru, kultury i sztuki, drodzy dziennikarze i dziennikarki. Informujemy, że odwołujemy planowane na czerwiec 2022 obchody XX lecia naszego teatru w Maszewie (w tym Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru Krzykowisko). Robimy to z poczuciem smutku, ale ta decyzja wynikająca z kilku ważnych spraw, również coś nam opowiada o naszych wieloletnich działaniach i naszych staraniach w małej społeczności lokalnej.

Niestety nie zgromadziliśmy wystarczającego budżetu, który umożliwiłby organizację wydarzenia na zaplanowaną, ogólnopolską i międzynarodową skalę. Odpowiednią do tych dwóch dekad, które za nami. Chcieliśmy podsumować swoje dokonania z ostatnich XX lat. Nie uda się to w tym roku.

Życzymy Wam wszystkiego dobrego i obyśmy mogli Was poinformować i zaprosić do Maszewa na huczne obchody 21 – lecia TEATRU KRZYK w 2023 roku.

Do zobaczenia
z teatralnym pozdrowieniem,

Założyciele Teatru Krzyk
Ania Giniewska i Marek Kościółek”

red.

powiązane – „RUSZAMY Z KRZYKOWISKIEM”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

RegioActive Festival Goleniów

Kultura. Podczas dwóch dni Festiwalu RegioActive Pomerania odbędą się m.in. spektakle teatralne i koncert upamiętniający 30-lecie zespołu Hey wraz z jego założycielem Piotrem Banachem. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Opublikowane

w dniu

22.04.2022 (piątek)

16:30 „Hey, czy to już 30 lat?”
Rozmowę z Piotrem Banachem – założycielem zespołu Hey poprowadzi Leszek Gnoiński
Qult Kafka, Goleniów | PL, DE | 60′
18:00 Teatr Brama „Ghost Dance” – pokaz specjalny*
Wręczenie nagrody Kamyka Puzyny
Rampa Kultura, Goleniów | PL, ENG | 75′
20:00 „Sztafeta Pokoleń” koncert z okazji 30-lecia zespołu Hey
z udziałem: Piotra Banacha, Kafi Ficaj, Szkoły Muzyki Rozrywkowej Bemol, Szkoły Muzycznej I stopnia w Goleniowie, Jarka Chilkiewicza, Edyty Rogowskiej, zespołu Są Lepsi i przyjaciół
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 90’

23.04.2022 (sobota)

10:00 Warsztaty cyrkowe dla dzieci*
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 150′
16:00 Klaun Tomi – „Tomi Show”**
spektakl cyrkowy dla dzieci
Planty, Goleniów | PL, DE | 50′
17:00 Premiera filmu „Stacja Świadek”
Film o losach mieszkańców niemieckiego Gollnow i polskiego Goleniowa po II wojnie światowej
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 50′
18:00 „Talent show” – koncert
z udziałem młodzieży z projektu RegioActive
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 50′
19:30 „Coś z Nietzschego” – koncert finałowy
z udziałem: Piotra Banacha, Katarzyny Ficaj, Szymona Wójcińskiego, Jakuba Gucika, Tomasza Kubika, Jacka Mazurkiewicza i Teatru Brama
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 80′
24.04.2022 (niedziela)
19:00 Teatr Brama – „Wśród Naszych”
Rampa Kultura, Goleniów | PL, DE | 60′

Rampa Kultura – Rampa Kultura i Twierdza Design, ul. Dworcowa 1a, Goleniów
Qult Kawka – na końcu “Rampy”, ul. Dworcowa 1a, Goleniów
Planty – plac Planty, Goleniów

  • na wydarzenie obowiązują wejściówki dostępne w CIKiT w Goleniowie
    ** w przypadku deszczu spektakl odbędzie się w Rampie Kultura

red.

powiązane – „Dzisiaj specjalny pokaz iluminacji”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie