Connect with us

Aktualności

Rusza święto teatru

Około 40 wydarzeń, a wśród nich spektakle teatralne, koncerty, happeningi uliczne, warsztaty dla dzieci, wykłady i debaty – tak w największym skrócie wyglądał będzie ruszająca już dzisiaj, rozłożona na najbliższe pięć dni 17. edycja Goleniowskich Spotkań Teatralnych BRAMAT.

Opublikowane

w dniu

Impreza organizowana przez miejscowy Teatr Brama oficjalnie rozpocznie się o godz. 17 w Goleniowskim Domu Kultury, pół godziny później obejrzeć będzie można pierwsze przedstawienie – “Trzej muszkieterowie” warszawskiego Teatru Alatyr.

– Wydarzeń będzie mnóstwo, najważniejszym dla nas akcentem i wspólnym mianownikiem będzie jednak obchodzony w tym roku jubileusz 20-lecia naszego teatru – mówi założyciel i reżyser Bramy Daniel Jacewicz.

Goleniowskie spotkania teatralne będą odbywać się w siedzibie Taetru Brama, Goleniowskim Domu Kultury oraz Bibliotece Miejskiej, karnet na wszystkie wydarzenia kosztuje 50 zł.

Szczegółowy program poniżej:

Środa, 14 września 2016
17:00 Otwarcie (GDK)
17:30 Teatr Alatyr “Trzej muszkieterowie” – Warszawa (GDK)
19:00 Teatr Kingdom of Curvy Fork “Sonata Belzebuba” – Goleniów PREMIERA (TB)
20:30 Wykład Marka Waszkiela “Lalki, animanty, przedmioty” (Biblioteka)

Czwartek, 15 września 2016
16:00 Kinga Binkowska “Trójkąt Bermudzki – wychodzimy? (Jak się broniłam w Instytucie Teatralnym)” działanie performatywne – Szczecin (TB)
17:30 Teatr Brama “Fakeryzm” – Goleniów (TB)
19:00 Magdalena Bochan – Jachimek “Mamy problem” – monodram macierzyński – Gdynia (TB)
20:30 Teatr Abanoia “Freedoom” – Szczecin PREMIERA (TB)
22:00 Grupa Pomarańcze “Przekleństwo Teatru Brama” – Poznań PREMIERA (TB)

Piątek, 16 września 2016
10:00 – 13:00 Warsztaty dla dzieci – prowadzenie: Jan Holten – Niemcy (SP Komarowo)
15:00 Pokaz warsztatowy przygotowany przez studentów Akademii Teatru Alternatywnego prowadzonych przez Marka Chodaczyńskiego z Unii Teatr Niemożliwy. Oficjalne zakończenie Akademii Teatru Alternatywnego (TB)
16:00 Olivier Jost (Profesor z Zublistanu) “Na początku świata” Story dla dzieci i dorosłych – Belgia/Izrael – spektakl po francusku z polskimi napisami (Biblioteka)
17:00 Film “Brama: doświadczenia i czas” reż. Eduardo Gonzalez Camara, Margarita Udovichenko – PREMIERA (GDK)
18:30 Teatr Krzyk “To face” – Maszewo (TB)
20:00 XX lecie Teatru Brama – Koncert Galowy (GDK)
22:00 Toast w klubie festiwalowym (GDK)

Sobota, 17 września 2016
12:00 Olivier Jost (Profesor z Zublistanu) “Na początku świata” Story dla dzieci i dorosłych – Belgia/Izrael – spektakl po angielsku z polskimi napisami (Biblioteka)
13:00 “Krytycy a OFF” – panel dyskusyjny prowadzony przez Łukasza Drewniaka (GDK – Klub Festiwalowy)
15:00 Teatr A3 “Heart Break Hotel” – Policzna (GDK)
16:30 Teatr Brama Goleniów “Uczucie w dźwięku” (TB)
18:00 Unia Teatr Niemożliwy “Toporland” (GDK)
19:15 Parada urodzinowa ulicami miasta. Start GDK, przystanek PLANTY, Ceremonia Drzewa Życzeń AMFITEATR
20:00 Urodzinowe Party (koncerty, ognisko, potańcówka)
Koncerty: Marry No Wane, Alepak,
Muzyka: Orkiestra Wood&Brass Band, Piotr Ochota, Górale z Podhala, Kapela Teatru Brama (TB)

Niedziela, 18 września 2016
11:00 Teatr A3 “Bałwanki” (spektakl dla dzieci) – Policzna (Biblioteka)
12:30 Promocja książki Marty Poniatowskiej “Droga Bramy” (Biblioteka)
14:00 Grupa WCR “zatrzyMANIA” – Poznań (GDK)
15:30 Karolina Brzęk i Tomas Wortner “Witaj w moim domu – medytacja o kobiecie z wydm” reż. Przemysław Błaszczak – Wrocław PREMIERA (TB)
17:00 Mała Brama “My od A do Z” – Goleniów (TB)
18:30 Teatr Stuthe “Na pełnym morzu” – Niemcy (TB)
20:00 Teatr Brama “Zabawa” – Goleniów (TB)
21:00 Zakończenie Festiwalu Teatr A3 “Plan Lekcji” – Policzna (GDK)
22:00 Klub Festiwalowy (GDK)

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie