Connect with us

Aktualności

Rozwiążą Straż Graniczną

Oczywiście, nie całą służbę, ale Placówkę Straży Granicznej mającą siedzibę na goleniowskim lotnisku. Stanie się to prawdopodobnie 30 września br.

Opublikowane

w dniu

Komendatn placówki, ppłk Jerzy Grzymski poinformował o tym planie władze powiatu. "Komendant Główny Straży Granicznej podjął decyzję o rozformowaniu PSG w Szczecinie-Goleniowie. Zgodnie z aktualnymi na dzień dzisiejszy założeniami, które być może zostaną jeszcze poddane modyfikacji, podległa mi jednostka zostanie rozwiązana z dniem 30.09.2013. Z dniem 01.10.2013 zostanie utworzona PSG w Szczecinie, właściwa do realizacji ustawowych zadań Straży Granicznej na terenie powiatu goleniowskiego" – pisze ppłk Grzymski.

Decyzja o rozwiązaniu goleniowskiej jednostki SG wynika m.in. z nowelizacji Prawa lotniczego, na mocy której strażnicy nie prowadzą od 28 lutego br. kontroli bezpieczeństwa w międzyanrodowej komunikacji lotniczej. Teraz jest to zadanie Służby Ochrony Lotniska. Pozostałe zadania SG nie wymagają jej obecności na lotnisku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie