Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Rozjadą Świętą?

Pewna duża firma chce dostarczać żwir na budowę drogi S6 drogą wodną do Świętej, a stąd ciężarówkami przez Świętą, Bolesławice i Modrzewie. Wielkie ciężarówki zapewne szybko zniszczyłyby i tak będącą w kiepskim stanie drogę Święta-Modrzewie.

Opublikowane

w dniu

 Pomysł jest jak najbardziej serio, a do tego zupełnie realny. Surowiec wydobywany z dna morskiego Ławicy Słupskiej miałby być transportowany drogą wodną do Świętej, gdzie barki byłyby rozładowywane, a żwir dalej byłby wieziony samochodami ciężarowymi na plac budowy. W Świętej powstałby terminal przeładunkowy z wykorzystaniem terenu przy dawnej przystani – w dokumentach planistycznych jest on przeznaczony m.in. na takie cele. Kluczowym problemem byłby transport ładunku dalej, bowiem samochody ciężarowe musiałyby jechać zniszczoną, zapadającą się drogą nieprzystosowaną do dużych obciążeń, pokonując po drodze dwa mosty.  Zarządcą drogi Święta-Modrzewie jest starostwo powiatowe, od którego zależy los pomysłu. Nieoficjalnie wiadomo, że firma zainteresowana dostawą żwiru na budowę drogi S6 (ruszy wczesną wiosną) deklaruje chęć zadbania o stan drogi, by nie uległ on pogorszeniu. Droga wymaga jednak nie zabiegów kosmetycznych, ale generalnego, bardzo kosztownego remontu. Poprowadzona jest przez tereny bagniste, niestabilne, stąd liczne zapadliska i osuwiska. Pod dużym obciążeniem droga ulegnie błyskawicznej degradacji.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie