Connect with us

Aktualności

Różaniec i zaproszenia na Mszę Świętą

W Goleniowie pojawiły się nowe formy działania świeckich katolików: modlitwy rodziców za dzieci i bezpośrednie zaproszenia na niedzielną Mszę Świętą.

Opublikowane

w dniu

Zgromadzeni w tzw. Różach Różańcowych rodzice modlą się codziennie w swoich domach jedną dziesiątką Różańca w intencji własnych dzieci oraz dzieci innych członków Róży. Jest tych Róż 5, a szósta się zawiązuje, co oznacza, że w tę modlitwę angażuje się już ponad 100 rodzin czyli kilkuset wiernych.
Z kolei przykład Świadków Jehowy zmotywował innych świeckich Katolików z Goleniowa do bezpośredniego zapraszania mieszkańców miasta na niedzielna Mszę Świętą. Pierwsza taka akcja odbyła się w minioną sobotę i wzięły w niej udział – za zgodą i wiedzą proboszczów – dwie pary „świecki – osoba duchowna”. Taki skład gwarantował, że widok sutanny i habitu nie pozwoli pomylić ich z ze wspomnianymi Świadkami Jehowy. Odwiedzili oni mieszkania (ponad 200) przy ulicach Mikołajczyka i Matejki pukając do drzwi z zaproszeniem na niedzielną Mszę Świętą – ustnym i poprzez wręczaną ulotkę z tekstami czytań na tę niedzielę. Jak nam powiedzieli, ideą akcji jest wyjście do tych ochrzszczonych, którzy z jakichś powodów do kościoła nie chodzą nawet w niedzielę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie