Connect with us

Aktualności

Rowerzysta monitorowany

O skuteczności monitoringu, nadzorowanego obecnie przez goleniowską Straż Miejską, przekonał się ostatnio miejscowy… rowerzysta. Za popełnione drobne wykroczenia stanął przed sądem.

Opublikowane

w dniu

Goleniowianin odpowiedział przed sądem za trzy drobne wykroczenia drogowe, za które łącznie ukarany został w trybie nakazowym grzywną w wysokości 100 zł i dodatkowo opłatą 80 zł tak zwanych kosztów sądowych.

W samym wyroku nie ma nic zaskakującego, dziwić może jednak sposób, w jaki wykorzystywany jest przez strażników monitoring. Z założenia jego kamery miały służyć walce z drobną przestępczością, chuliganerką i wandalami, co zresztą się udaje, a nie z rowerzystami, którzy na bakier z prawem o ruchu drogowym
są przecież nagminnie. Wygląda zresztą na to, że ukarany mężczyzna jest do tej pory jedynym goleniowianinem, którego jazda na rowerze była obserwowana przez kamery na tyle dokładnie, by ustalić tożsamość właściciela jednośladu i wystąpić o jego ukaranie.

Pikanterii opisywanej sprawie dodaje to, że regularnie składa on skargi na podejmowane przez urzędników czy radnych decyzje. Trudno więc, by sam najbardziej zainteresowany nie nabrał podejrzeń, że w ten sposób wywierana jest na niego presja, by zaprzestał swojej „wywrotowej” działalności.

Sprawę jako pierwszy publicznie poruszył niezależny radny Ireneusz Zygmański na swoim blogu internetowym.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie