Connect with us

Aktualności

Rowerzysta monitorowany

O skuteczności monitoringu, nadzorowanego obecnie przez goleniowską Straż Miejską, przekonał się ostatnio miejscowy… rowerzysta. Za popełnione drobne wykroczenia stanął przed sądem.

Opublikowane

w dniu

Goleniowianin odpowiedział przed sądem za trzy drobne wykroczenia drogowe, za które łącznie ukarany został w trybie nakazowym grzywną w wysokości 100 zł i dodatkowo opłatą 80 zł tak zwanych kosztów sądowych.

W samym wyroku nie ma nic zaskakującego, dziwić może jednak sposób, w jaki wykorzystywany jest przez strażników monitoring. Z założenia jego kamery miały służyć walce z drobną przestępczością, chuliganerką i wandalami, co zresztą się udaje, a nie z rowerzystami, którzy na bakier z prawem o ruchu drogowym
są przecież nagminnie. Wygląda zresztą na to, że ukarany mężczyzna jest do tej pory jedynym goleniowianinem, którego jazda na rowerze była obserwowana przez kamery na tyle dokładnie, by ustalić tożsamość właściciela jednośladu i wystąpić o jego ukaranie.

Pikanterii opisywanej sprawie dodaje to, że regularnie składa on skargi na podejmowane przez urzędników czy radnych decyzje. Trudno więc, by sam najbardziej zainteresowany nie nabrał podejrzeń, że w ten sposób wywierana jest na niego presja, by zaprzestał swojej „wywrotowej” działalności.

Sprawę jako pierwszy publicznie poruszył niezależny radny Ireneusz Zygmański na swoim blogu internetowym.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie