Connect with us

Stepnica

Rowerowa pętla wokół Zalewu Szczecińskiego

Samorząd województwa podpisał umowę z firmą PRD Nowogard, która zbuduje i oznakuje łącznie 10 odcinków tras rowerowych pomiędzy Międzyzdrojami, a Skoszewem.

Opublikowane

w dniu

Nowa infrastruktura rowerowa, oznakowanie istniejących szlaków, a do tego współorganizacja takich imprez promocyjnych – to polsko-niemiecki projekt „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego”, którego całkowita wartość przekracza 10,5 mln zł. Koszt działań po stronie polskiej wyniesie 8 mln zł, a środki pozwolą m.in. na uzupełnienie już istniejącej infrastruktury i stworzenie rowerowej „pętli” otulającej Zalew Szczeciński.

Stepnica

Jutro o podwyżce

Stepnica. Podczas jutrzejszej sesji rady miejskiej radni zdecydują o podwyżce za wywóz śmieci.

Opublikowane

w dniu

Projekt uchwały przewiduje podniesienie od 1.01.2024 r opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z 32 zł do 36 zł od osoby miesięcznie. Według burmistrza przy obecnie obowiązującej stawce system jest deficytowy i gmina dopłaca do niego rocznie ok. 500 tys zł. Podwyżka nie zrównoważy kosztów i wpływów systemu, ale ma istotnie zmniejszyć deficyt.

Jeżleli propozycja burmistrza przejdzie, to w gminie Stepnica miesięczne opłaty za wywóz śmieci od osoby dorównają dotychczas najwyższym w naszym powiecie, czy w gminie Przybiernów – 36 zł. W pozosatałych gminach powiatu stawki od osoby są następujące: Maszewo – 34 zł, Goleniów – 30 zł, Osina – 28 zł i Nowogard – 26 zł miesięcznie.

red.

powiązane – „Rocznica zawierzenia”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Odpust z relikwiami

Stepnica. Wczoraj w święto Chrystusa Króla Wszechświata, w parafii pod jego wezwaniem w Żarnowie odbył się parafialny odpust.

Opublikowane

w dniu

Na zaproszenie księdza proboszcza Piotra Dzedzeja, gościli na nim delegat ks. arcybiskupa, a jednocześnie dziekan ks. Wacław Nowak oraz burmistrz Andrzej Wyganowski. Jednym z elementów Mszy Świętej odpustowej, było wprowadzenie do kościoła parafialnego relikwi Św. Jana Pawał II.
Po Mszy burmistrz zapowiedział parafianom jak będzie wyglądała procedura remontu dachu kościoła oraz renowacji witraży, które mają się rozpocząć i zakończyć w przyszłym roku. Również w przyszłym roku ma się zakończyć budowa domu parafialnego – budynek wszyscy obecni mogli zwiedzić i zapoznać się z jego stanem.

foto: Maria Palica

red.

powiązane – „Rocznica zawierzenia”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Filharmonia gratis

Stepnica. 28 listopada organizowany jest bezpłatny wyjazd ze Stepnicy do Filharmonii Szczecińskiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, trzeba tylko się zgłosić do Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy. Szcegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Spotkanie z Poradą”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie