Connect with us

Aktualności

`Rów aż kipi od fekaliów`

Jeden z naszych czytelników pisze w liście do redakcji o potencjalnym źródle obecnych problemów kąpieliska w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

"Przy porcie, a właściwie starym porcie rybackim jest droga. Droga ta prowadzi na slip klubu motorowodnego (lub tego co po nim zostało, bo nikt nie wie czy on jeszcze działa). Owa droga prowadzi przez wał i jest jednocześnie wejściem na plażę od drugiej strony. Przy wejściu na wał po lewej stronie stoją spore drzewa, jest rów. Panowie redaktorzy, ów rów aż kipi od fekaliów!!!!!! Wpływał niegdyś bezpośrednio przepustem pod drogą i wałem do zatoczki portu rybackiego, ale został zasypany w "czynie społecznym" przez ludzi, którym ten fakt przeszkadzał. Tyle że ziemia jest jak chłonna gąbka, przesiaknie i brud i tak dostanie się do wody. Piszę dlatego że choć ludzie są różni ale całość nie może odpowiadać za kulturę tych, którzy jej nie mają. Może i ktoś mniej rozgarnięty wypróżni się na "twardo" do wody przy trzcinach, ale nie to jest przyczyną zanieczyszczenia jeziora przy plaży. Stawiałbym bardziej na ten rów", napisał w mailu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie