Connect with us

Aktualności

Rok z maratonem

Po jednym maratonie w piątek, sobotę i niedzielę – taki program ma Darek Gapiński na obecny weekend. Dwa maratony już przebiegł, został trzeci, niedzielny.

Opublikowane

w dniu

W tym sezonie Darek ukończy 15 maratonów, by sezon zakończyć mając na koncie 90 biegów takich biegów. W przyszłym roku pęknie setka.
To i tak niewiele w porównaniu do planów, jakie ma inny maratończyk, Ryszard Kołaczyński, rolnik z kujawskiej wsi Witunia. Plan jest prosty: 366 maratonów w 366 dni i ustanowienie w ten sposób rekordu Guinessa.
Bicie rekordu zaczęło się w piątek. Uroczyste rozpoczęcie biegowych zmagań, a potem 42 km w strugach deszczu, który lunął na biegającego pana Ryszarda i sporą grupę przyjaciół mu kibicujących, w tym Darka. Dziś pogoda była już lepsza, drugi maraton był „na sucho”.
Bicie rekordu odbywa się na trasie we wsi Witunia, atestowanej przez PZLA. Zmagania odbywają się pod nadzorem ekspertów wyznaczonych przez firmę Guiness, czuwających nad prawidłowością próby ustanowienia rekordu. Pan Ryszard będzie codziennie biegł jeden maraton, nie zaniedbując przy tym swoich obowiązków, w tym prowadzenia sporego gospodarstwa rolnego. Kto chce, może przyłączyć się do jednego lub więcej biegów, wystarczy się skontaktować za pośrednictwem FB, na profilu „366 maratonów w 366 dni”
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie