Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty

Dzisiaj (4 września) w całym kraju, we wszystkich typach szkół, rozpoczął się oficjalnie nowy rok szkolny. To pierwszy rok wdrażania radykalnej reformy systemu edukacji, której jednym z elementów jest wygaszanie gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniej szkoły podstawowej.

Opublikowane

w dniu

W inauguracji nowego roku szkolnego towarzyszyliśmy uczniom goleniowskich szkół podstawowych nr 1, nr 2, nr 4 i nr 5; dwie z nich (SP nr 1 i SP 5) prowadzić będą oddziały gimnazjalne. Wszędzie szkolne uroczystości rozpoczęły się apelem, podczas którego w szczególny sposób powitano uczniów rozpoczynających dopiero przygodę z nauką, oraz przedstawiono nowych nauczycieli; okazało się, że w efekcie wdrażanej reformy zmiany kadrowe w szkołach są duże.

Po apelach, uczniowie przeszli do klas, gdzie spotkali się ze swymi wychowawcami i zapoznali z planem lekcji. Przed nimi 10 miesięcy nauki. Życzymy radości ze zdobywania wiedzy, wielu sukcesów i sympatycznych kolegów, a nauczycielom – uczniów chłonnych wiedzy.

Więcej na temat sytuacji w gminnej oświacie w rozmowie z p. Janiną Mucek, dyrektorem Wydziału Edukacji UGiM Goleniów, w piątkowym wydaniu GG.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie