Connect with us

Aktualności

Rodzinnie do zoo

W sobotę 18 maja 2013 odbył się rodzinny wyjazd przedszkolaków z „Tęczowej Krainy” do ZOO w Eberswalde. Rodzinny, bo dzieci odwiedziły zoo wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, ciociami.

Opublikowane

w dniu

Zoo w Eberswalde to miejsce przyjazne dzieciom. Zobaczyły tam małpy, daniele, zebry, liczne okazy ptaków dzikich i domowych. Pomysłowy wybieg dla lwów, pośrodku którego znajduje się przeszklona jaskinia, a zwiedzający docierają do niej podziemnym tunelem. Lemury białogłowe, marmozety zwyczajne i lemury katta poruszają się w zoo na wolności i zwracają na siebie uwagę zwiedzających. Bardzo ciekawe jest także stanowisko pingwinów. Dzieci z „Tęczowej Krainy” z ochotą karmiły jej świeżymi rybami. Obok ogromnej ilości zwierząt znajdziemy tu także kilka placów zabaw i punktów gastronomicznych, gdzie można zjeść i napić się podczas przerwy w zwiedzaniu. Dla maluchów atrakcją jest także możliwość wypożyczenia drewnianego wózka, którym można objechać całe zoo. Pod warunkiem, że tata się zaangażuje i będzie ciągnął wózek. A tatusiowie przedszkolaków z Tęczowej Krainy  mocno się  angażowali. Uczestnicy wycieczki obejrzeli też wschodnią Branderburgię – Gartz, Schwedt, Angermunde. Największe zainteresowanie dzieci budziły farmy wiatraków. To była aktywnie i ciekawie spędzona sobota.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie