Connect with us

Aktualności

Rodzin mniej – wydatków tyle samo

Ze Zbigniewem Łukaszewskim, dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) w Goleniowie, rozmawiamy o tańcu i liczbie rodzin objętych pomocą OPS, „wytchnieniówkach” i mobilnej łaźni.

Opublikowane

w dniu

– W roku 2017 o 11% rodzin mniej było objętych pomocą naszego OPS niż w roku 2016 i dwa razy mniej niż w roku 2013. Przyczyny tego spadku są dwojakiego rodzaju – te, na które OPS ma wpływ i te, na które wpływu nie ma. To, na co mamy wpływ, to uruchomienie pracy socjalnej na wyższym poziomie. Poświęcenie większej ilości czasu osobom, które o wsparcie proszą. W tej chwili pracą socjalną obejmujemy ponad 100 środowisk, co oznacza wejście w relacje z mieszkańcami gminy. Drugi element to warunkowanie udzielanej pomocy, które obejmuje 80% wydawanych przez nas decyzji. Oznacza to, że w decyzji o przyznaniu pomocy jest napisane, że otrzymujący pomoc do czegoś się zobowiązał. Np. niebrania więcej kredytów, regularnego opłacania czynszu, do systematycznego rozliczania się z OPS z przyznanej pomocy, itp. Jak świadczeniobiorca nie spełnia zobowiązania, to możemy ograniczyć lub wstrzymać świadczenie. To jest świadoma decyzja tej osoby – mówi Z. Łukaszewski.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie