Connect with us

Nowogard

RIO blokuje poręczenie kredytu

Nowogard. Wątpliwości Regionalnej Izby Obrachunkowej budzi uchwała rady miejskiej o udzieleniu poręczenia kredytu szpitalowi rejonowemu w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Samodzielny Szpital Rejonowy w Nowogardzie zamknął rok 2019 ze stratą. To przyczyniło się do konieczności zaciągnięcia przez szpital kredytu w rachunku bieżącym, aby umożliwić placówce płynność finansową i pokryć powstałe zobowiązania.
Gmina poręczyła wówczas ten kredyt, a poręczenie obowiązywało do końca sierpnia br.
Dyrektor szpitala Kazimierz Lembas wystąpił więc do Rady Miejskiej o poręczenie kredytu na kolejny rok, gdyż przedłużając kredyt, bank takiego poręczenia od kredytobiorcy wymaga.
W związku z tym, podczas obrad Rady Miejskiej, na sesji dnia 24 września 2020 r., przyjęto uchwałę o udzieleniu poręczenia kredytu w rachunku bieżącym, zaciągniętego przez Samodzielny Szpital Rejonowy w Nowogardzie, jako zabezpieczenie kredytu do wysokości 100% kwoty kredytu, tj. 1 000 000 zł.
Jednak na posiedzeniu Regionalnej Izby Obrachunkowej,7 października br., uchwała przegłosowana przez Radę Miejską została zbadana przez Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej, nadzorującej finansowe zobowiązania gmin. Uchwała budzi wątpliwości Kolegium, które po wstępnej ocenie, wszczęło postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały w części lub całości.
Ostateczne badanie uchwały odbędzie się w trakcie posiedzenia Kolegium Izby w dniu 21 października 2020 r., a do tego czasu gmina nie może poręczenia szpitalowi udzielić.

red.

powiązane – „350 tys zł deficytu i podwyżki”

Nowogard

Nowe biuro poselskie

Nowogard. W czwartek, 25 listopada otwarto nowogardzkie biuro poselskie posła Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz byłego wicemarszałka naszego województwa Jarosława Rzepy.

Opublikowane

w dniu

Mieści się na pierwszym piętrze budynku po hotelu Cisy przy placu Wolności, a wstęgę w jego drzwiach przecinali między innymi wiceprezes PSL Dariusz Klimczak, starosta Tomasz Stanisławski, wicestarosta Tomasz Kulinicz i inni zaproszeni goście.

red.

powiązane – „Jednym głosem w sprawie zachodniej obwodnicy Szczecina”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Spotkanie w sprawie „Pomorzanina”

Nowogard. W najbliższy poniedziałek zawodnicy i działacze spotkają się w sprawie sytuacji w LKS „Pomorzanin” Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z bieżącą sytuacją, jaka ma miejsce w Ludowym Klubie Sportowym „Pomorzanin” Nowogard, spotkanie zawodników klubu oraz zarządu przy współudziale burmistrza oraz radnego rady miejskiej w Nowogardzie Marcina Wolnego, odbędzie się w poniedziałek 29 listopada br. o godzinie 17:00 w sali obrad RM w nowogardzkim Ratuszu.

red.

powiązane – „Pawlak za Nieradkę”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Sezon na podwyżki rozpoczęty

Nowogard. Na ubiegłotygodniowej sesji radni podnieśli zarobki burmistrzowi Czapli do kwoty 12 773 zł brutto miesięcznie. To pierwsza z takich podwyżek w naszym powiecie. W tym tygodniu zrobią to jeszcze radni w Goleniowie, Stepnicy, Przybiernowie i Maszewie.

Opublikowane

w dniu

Możliwość zmiany wysokości zarobków burmistrzów i wójtów jest wynikiem uchwały Sejmu RP z 17 września br. w sprawie wynagrodznenia osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i w samorządach. Przewiduje ona generalnie możliwość podniesienia zarobków na wspomnianych stanowiskach.

Jak nam powiedziała przewodnicząca rady miejskiej Jowita Pawlak, w przełożeniu na gminę Nowogard na nowo ustalone wynagrodzenie zasadnicze burmistrza będzie wyższe od dotychczasowego i wyniesie 8 344 zł, a dodatek funkcyjny 2760 zł – bez dodatku specjalnego. Wraz z dodatkiem za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenie zasadniczego, daje to teraz w sumie zarobki burmistrza w kwocie 12 773 zł miesięcznie brutto – z wyrównaniem od 1.08.2021 r

red.

powiązane – „O ile więcej będzie zarabiał burmistrz?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie