Connect with us

Aktualności

Repatrianci z Kazachstanu już w Stepniczce

STEPNICA. Były łzy wzruszenia, chleb z solą na przywitanie oraz dobre słowo i prezenty przyniesione przez nowych sąsiadów. Polska rodzina z Kazachstanu osiedliła się dzisiaj na dobre w miejscowości Stepniczka w powiecie goleniowskim.

Opublikowane

w dniu

Na rodzinę Waśkowskich, małżeństwo i czworo dzieci, czekał świeżo wyremontowany i umeblowany dom. Repatrianci dotarli do niego wczoraj późnym wieczorem, dzisiaj oficjalnie przywitał ich burmistrz Stepnicy Andrzej Wyganowski, a głowa rodziny, Witalij nie ukrywał, że warunki do życia zastali bardzo dobre.

– Czekaliśmy na przyjazd do Polski 11 lat, teraz wreszcie się udało – mówi. – Dom bardzo nam się podoba, burmistrz powiedział, że jest dla mnie praca, a dla dzieci szkoła. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni.

Państwu Waśkowskim przekazano dom o powierzchni użytkowej 170 m2 i sporą działkę, na której został on przed laty wybudowany. Budynek został wyremontowany kosztem ponad 200 tys. zł, a wyposażony między innymi dzięki wsparciu lokalnej społeczności. Nowi sąsiedzi zresztą licznie na powitanie repatriantów przybyli i zapewniali, że zrobią wszystko, by przybysze z północnej części Kazachstanu poczuli się w Stepniczce jak w domu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie