Connect with us

Goleniów

Remont nad torami

Goleniów. Goleniowskie PEC ogłosiło z końcem marca przetarg na remont ciepłociągu nad torami kolejowymi.

Opublikowane

w dniu

Jak wynika z informacji na stronie goleniowskiego PEC spółka planuje remont stalowej konstrukcji wsporczej ciepłociągu naziemnego nad torami kolejowymi przy ul. Maszewskiej wraz z wymianą izolacji termicznej ciepłociągu, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie przeznaczonej do rozbiórki zamkniętej od dawna kładki dla pieszych. Roboty mają być wykonane do końca listopada br.

Rozbiórka wspomnianej starej kładki dla pieszych nad torami przy przejeździe kolejowym Maszewska-Szkolna, jest częścią budowy nowego dworca kolejowego. Jej termin nie jest jeszcze znany.

Obie inwestycje są od siebie niezależne, ale wymagają uzgodnień ze spółkami z grupy PKP, bo ich realizacja może wymagać okresowego wstrzymania lub ograniczenia ruchu pociągów oraz przełożenia trakcji elektrycznej.

red.

powiązane – „Dworzec – ruszają prace budowlane”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie