Connect with us

Stepnica

Remont mola

STEPNICA. Osoby, które chciałyby przespacerować się po stepnickim molo, muszą na razie z tego zrezygnować. Właśnie rozpoczętego jego remont i spory fragment rozebrano. Zostały tylko słupki, ale korzystania z nich raczej nie polecamy.

Opublikowane

w dniu

W ramach zadania odrestaurowanych zostanie 48 m najstarszej części mola. Jak poinformowała nas sekretarz Gminy Stepnica Mariola Kwiryng, remont polegał będzie na wymianie drewnianych belek nośnych oraz drewnianego pokładu mola na elementy wykonane z drewnopodobnego materiału z tworzywa sztucznego. Długość, szerokość wysokość pokładu nad zwierciadłem wody nie ulegną zmianie. Środki na remont mola w
wysokości 252 tys. zł pochodzą z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” Priorytet 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” w ramach LGR Zalew Szczeciński.

Zakończenie remontu mola zaplanowano na połowę grudnia br.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Stepnica

Żarnowo z pompami ciepła.

Stepnica. Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach programu „Remiza” zmienili w swojej remizie system ogrzewania z przysłowiowego” kopciucha” na ekologiczne pompy ciepła.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, koszt zdania wyniósł 21 525 zł w tym dofinansowanie z WFOŚiGW 19 372 zł. Ponadto, aby ograniczyć zużycie energii elektrycznej w tym obiekcie zamontowali na dachu – fotowoltaikę. Zadanie zrealizowaali dzięki wsparciu @Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Granty Strażackie” kwota 19 000 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 27 500 zł.
Wykonanie wymienionych przedsięwzięć było możliwe również dzięki finansowemu wsparciu z budżetu gminy w wysokości 10 653 zł.

red.

powiązane – „Samochód dla Stepnicy”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Bez przejazdu

Stepnica. Sikorskiego zamknięta, objazd przez Miłowo.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, na podstawie informacji uzyskanej od przedstawiciela firmy STRABAG w związku z inwestycją „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 111 na odcinku Recław-Stepnica – przejście przez Stepnicę etap I”, w dniach od 30.01.2023 r. (od godz. 12.00) do dnia 10.02.2023 r. zamknięty będzie odcinek ul. W. Sikorskiego w Stepnicy (między kościołem a ul. Rybacką).

W związku z powyższym został wyznaczony do Stepnicy objazd przez Miłowo i Zielonczyn.

red.

powiązane – „Przejazd zamknięty”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Samochód dla Stepnicy

Stepnica. Zachodniopomorski Wojewódzki Komendant Państwowej Straży Pożarnej przekazał Ochotniczej Straży Pożarnej w Stepnicy w użyczenie lekki samochód pożarniczy ratowniczo-rozpoznawczy marki NISSAN PICKUP.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, samochód rok produkcji 2005 posiada silnik diesla o mocy 130 km i napęd na dwie osie co bardzo duże znaczenie w trudnych warunkach terenowych. Samochód był eksploatowany przez Komendę Powiatowej PSP w Kamieniu Pomorskim jest w bardzo dobrym stanie technicznym o przebiegu 107 tys. km.
Samochód będzie wykorzystywany do holowania łodzi ratowniczej na miejsce slipowania, oraz do holowania przyczepki mobilnej wyposażonej w bufor wodny 13,5 tys. litrów wraz z pompami pożarniczymi. Samochód jest wersją 5 osobową, będzie wyposażony w podręczny sprzęt gaśniczy, opryskiwacze plecakowe, piły do drewna, sprzęt do ratownictwa medycznego.

red.

powiązane – „Przejazd zamknięty”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie