Connect with us
  • https://www.zabka.pl/franczyza
  • zostań pracownikiem Lidla

Goleniów

Rekultywacja na… zabytkowym cmentarzysku.

Goleniów. Trwa rekultywacja nieczynnego składowiska odpadów w Podańsku, które leży na na jednym z dwóch zabytków archeologicznych w gminie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Prace rekultywacyjne trwają, a PGK ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie na powierzchni ok. 2,5 ha warstwy organicznej po rekultywacji oraz drogi dojazdowej, które mają być wykonane do końca sierpnia tego roku., Jednym z warunków rekultywacji jest zabezpieczenie archeologiczne robót, wynikające z faktu lokalizacji byłego wysypiska w obrębie jednego z dwóch zabytków archeologicznych leżących w gminie Goleniów. To obiekt tzw. „Budno, stan. 2” – cmentarzysko z epoki brązu, starożytności; osada z wczesnego średniowiecza. Drugi leży w pobliżu. To tzw. „Budno, stan. 1” –
grodzisko średniowieczne, ślad osadniczy kultury
łużyckiej i osada średniowieczna.

red.

powiązane – „Podańsko – rekultywacja składowiska”

Goleniów

„Fala” od poniedziałku

Goleniów. Od najblizszego poniedziałku, po ponad dwumiesięcznej przerwie, wznawia działalność pływalnia „Fala” w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona pływalni, „pływalnia Fala zostanie otwarta w dniu 17 maja 2021 r. ze wzg. na trwający przestój technologiczny.”

red.

powiązane – „Fala od jutra”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Korty i Aleja

Goleniów. Zadaszenie kortów za rok, a remont Alei Róż przez dwa lata.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przełożona na przyszły rok zostanie budowa zadaszenia nad kortami ziemnymi na stadionie OSiR. Natomiast remont ul. Alei Róż zostanie rozłożony na dwa lata z rozpoczęciem pod koniec tego roku. Takie rozwiązanie pozwoli zbilansować tegoroczny budżet inwestycyjny.

red.

powiązanie – „Śmieci ogrzeją Goleniów?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Będzie łącznik Metalowa-Nowogardzka

Goleniów. Radni uchwalili dzisiaj pakiet uchwał otwierających możliwość budowy w tym roku łącznika pomiędzy ulicami Metalowa-Nowogardzka.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ta inwestycja była odkładana już od kilku lat, a sesja zwołana w jej sprawie była zdalna i nadzwyczajna. Będzie kosztowała ok. 12 mln zł i obejmie budowę ulicy z chodnikami, 150 miejscami parkingowymi i ścieżką rowerową oraz kanalizacją i ciepłociągiem PEC do ZK Goleniów. Gmina ma zagwarantowane ok. 0,8 mln zł dopłaty do inwestycji z funduszów rządowych, ale jest możliwość, że będzie to blisko 5 mln zł.

red.

powiązane – „Na pewno nie odpuścimy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie