Connect with us

Aktualności

Rekordowa Goleniowska Mila Niepodległości

W wielu aspektach rekordowa była tegoroczna, dwudziesta piąta już edycja Goleniowskiej Mili Niepodległości.

Opublikowane

w dniu

Liczba uczestników jednej z największych imprez biegowych po raz pierwszy przekroczyła 3 tysiące. Po ulicach Goleniowa biegali wszyscy – od trzyletnich przedszkolaków, którzy rywalizację rozpoczęli już przed południem, po nieco starsze dzieci i młodzież, po całkiem dorosłych zawodowców. Rekordowa była też obsada biegu głównego Gaz-System na 1O km, w którym wystartowało około dziewięciuset zawodników. Jednak zanim ruszyli oni na trasę, rekordowym osiągnięciem pochwalić się mógł najlepszy zachodniopomorski ośmiusetmetrowiec Marcin Lewandowski, który jako pierwszy wygrał bieg na dystansie mili po raz piąty z rzędu. Po minięciu mety zapowiedział, że choć łatwo mu to nie przyszło, jednak już przymierza się do pobicia kolejnego rekordu, ustanowionego przez Leszka Zblewskiego, który ogółem wygrał Milę dziewięć razy.

Innym rekordem pochwalić się może zwycięzca biegu Gaz-System na 10 km, Artur Kozłowski. Pierwsze miejsce co prawda zajął dopiero drugi raz z rzędu, pobił jednak rekord trasy, pokonując ją w czasie 29 minut i 4 sekundy. Jak sam mówi udało mu się te między innymi dzięki zawodnikowi z Kenii, który narzucił na początku mocne tempo. W końcówce udało mu się jednak udowodnić, że i Kenijczyka można wyprzedzić i pewnie wygrał zawody.

Osobiste rekordy pobiło także wielu innych uczestników Mili. Ulicami miasta przelała się bowiem prawdziwa rzeka biegaczy.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie