Connect with us

Aktualności

Rekord nieobecności?

Absolutnym liderem… nieobecności na sesjach i komisjach Rady Miejskiej w Goleniowie jest w lokalnym „parlamencie” Marcin Gręblicki. Fotel radnego z Klinisk Wielkich zaskakująco często jest pusty.

Opublikowane

w dniu

Znany z podejmowania różnych, zazwyczaj nieźle nagłośnionych w lokalnych i regionalnych mediach inicjatyw, niezależny radny nie pojawił się między innymi na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w minioną środę. To nie pierwsza tego typu sytuacja, do biura Rady Miejskiej zwróciliśmy się więc z zapytaniem o to, jak często M. Gręblicki w podobny sposób traktuje podstawowe obowiązki radnego. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że najpewniej pobije on niechlubny rekord, od 2016 roku do minionej środy odnotowano bowiem w jego przypadku – łącznie na sesjach i komisjach – 68 nieobecności. Sporo, biorąc pod uwagę, że sesje odbywają się zazwyczaj nie częściej niż raz w miesiącu (z wyłączeniem okresu wakacyjnego), a komisje też nie zbierają się z przesadnie dużą częstotliwością.

Jedyną karą dla radnego jest w takich przypadkach potrącenie z wypłacanej co miesiąc diety. Za nieobecność na sesji jest to 15% stawki (wynoszącej nieco ponad 1 tys. zł), a na komisji – 10%.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie