Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Rekord nieobecności?

Absolutnym liderem… nieobecności na sesjach i komisjach Rady Miejskiej w Goleniowie jest w lokalnym „parlamencie” Marcin Gręblicki. Fotel radnego z Klinisk Wielkich zaskakująco często jest pusty.

Opublikowane

w dniu

Znany z podejmowania różnych, zazwyczaj nieźle nagłośnionych w lokalnych i regionalnych mediach inicjatyw, niezależny radny nie pojawił się między innymi na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w minioną środę. To nie pierwsza tego typu sytuacja, do biura Rady Miejskiej zwróciliśmy się więc z zapytaniem o to, jak często M. Gręblicki w podobny sposób traktuje podstawowe obowiązki radnego. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że najpewniej pobije on niechlubny rekord, od 2016 roku do minionej środy odnotowano bowiem w jego przypadku – łącznie na sesjach i komisjach – 68 nieobecności. Sporo, biorąc pod uwagę, że sesje odbywają się zazwyczaj nie częściej niż raz w miesiącu (z wyłączeniem okresu wakacyjnego), a komisje też nie zbierają się z przesadnie dużą częstotliwością.

Jedyną karą dla radnego jest w takich przypadkach potrącenie z wypłacanej co miesiąc diety. Za nieobecność na sesji jest to 15% stawki (wynoszącej nieco ponad 1 tys. zł), a na komisji – 10%.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie