Connect with us

Aktualności

Regulamin pływalni FALA bezprawny

Radni powiatowi w swojej uchwale wykryli, że… regulamin pływalni FALA w Goleniowie został wydany na podstawie rozporządzenia, które dawno utraciło moc obowiązującą. Oznacza to, że od samego początku regulamin ten jest nieważny. Poprzedni też utracił moc obowiązującą z mocy ustawy. Zatem pływalnia działa od blisko 3 lat bez zgodnego z prawem regulaminu, czyli bezprawnie!

Opublikowane

w dniu

W odpowiedzi na skargę obywatela,  który zaskarżył postanowienia tego regulaminu, Rada Powiatu uchwałą z dnia 20.12.2012 r.  wskazała m.in., że dyrektor ZSP w Goleniowie Agata Markowicz-Narękiewicz zarządzeniem z dnia. 23.03.2011 r.  wprowadziła nowy regulamin pływalni FALA, powołując się na rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6.05.1997 r., które utraciło moc obowiązującą  na podstawie ustawy z dnia 25.06.2010 r.
O tym, że ów regulamin jest bezprawny ten sam obywatel informował pisemnie przewodniczącego Rady Powiatu Witolda Kaleczyca i starostę Tomasza Stanisławskiego już 18.04.2011 r.,  zaskarżając zarządzenie dyrektorki ZSP. Jednak w odpowiedzi z dn. 8.07.2011 r.  tenże starosta uznał, że nie ma podstaw do: "…wyprowadzenia wniosku, że dyrektor ZSP działała bezprawnie…", powołując się na… cytowane już rozporządzenie RM, które wcześniej utraciło moc obowiązującą.
Na tym nie koniec urzędniczej  kompromitacji. Oto na podstawie regulaminu Pływalni FALA wydanego w oparciu o nieważne przepisy, dyrektorka ZSP doniosła  w osobistym liście na obywatela skarżącego ów regulamin do…. komendanta powiatowego policji w Goleniowie K. Targońskiego. Ten, ochoczo, wyprodukował wniosek do sądu o ukaranie rzeczonego za łamanie cytowanego regulaminu pływalni FALA., uznając winę obywatela za niebudzącą wątpliwości. Oczywiście Sąd Rejonowy w Goleniowie, a dokładnie SSR Maciej Piotrowski, wyrokiem nakazowym z dn. 27.09.2012 r  uznał również, że "… na podstawie zebranych dowodów okoliczności czynu i wina obwinionego nie budzą wątpliwości…".  I wszyscy ci wymienieni funkcjonariusze publiczni  nawet nie zadali sobie trudu, by sprawdzić umocowanie prawne regulaminu, w oparciu o który ferowali swoje wyroki.  A przecież skarżący obywatel konsekwentnie na bezprawność działań dyrektorki ZSP wskazywał – tylko nikt nie zadał sobie trudu, by jego wątpliwości rzetelnie sprawdzić.
Nikt poza "Gazetą Goleniowską". która wielokrotnie na ten temat pisała, wskazując na ewidentne uchybienia.  W materiale " Ratownicy ratownikom napisali regulamin" z dn. 8.04.2011 r. , gazeta podawała, że ów nieważny regulamin przygotowała komisja w składzie: kierowniczka pływalni A. Rutkowska (żona wicestarosty Kulinicza), BHP-owiec G. Edelwajn oraz trzech ratowników – Rutkowski, Popławski i Struk.  Co ciekawe, wydumanego przez to zacne grono znawców prawa regulaminu, nie opiniował  żaden prawnik.

Więcej w najbliższym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie