Connect with us

Maszewo

Rearanżacja w Dębicach

Maszewo. Szkoła Podstawowa w Dębicach bierze udział w projekcie „Szkoła dla innowatora”.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w ramach projektu została przeprowadzona rearanżacja przestrzeni szkolnej w Dębicach. W budynku szkoły wyremontowane zostały pomieszczenia na pierwszym piętrze, które są przeznaczone do zajęć edukacyjnych, ale również do wypoczynku i rekreacji dla uczniów. Zorganizowana została nowa biblioteka szkolna, miejsce do rozwijania kompetencji cyfrowych i informatycznych, sala edukacyjna z projektorem przystosowana do zajęć warsztatowych oraz konferencji.

Całkowity koszt rearanżacji wyniósł 112 732,85 zł, z czego 50 000 zł to dofinansowanie w ramach projektu, natomiast 62 732,85 zł pochodzi z budżetu gminy.
Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Szkoła dla innowatora to trzyletni projekt pilotażowy, który wspiera nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych we wprowadzaniu zmian, pozwalających na skuteczne kształcenie kompetencji proinnowacyjnych, takich jak m.in. odwaga i podejmowanie ryzyka, pomysłowość, ciekawość, posiadanie hobby, wytrwałość, czy improwizowanie. Z 402 szkół, które dokonały zgłoszenia wyłoniono 20, które biorą udział w projekcie. Wśród nich jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dębicach.

red.

powiązane – „Ferma do konsultacji”

Maszewo

Hołd oficjalny

Maszewo. Hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej złożyły władze Gminy Maszewo.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Odbyło się to pod Obeliskiem na Cmentarzu Komunalnym w Maszewie. W uroczystości wzięli udział: burmistrz Paweł Piesio wraz z małżonką, wiceprzewodnicząca rady miejskiej w Maszewie Agnieszka Lewicka wraz z radnymi, wiceprzewodniczący rady powiatu w Goleniowie Czesław Siwek, sekretarz gminy Maszewo Małgorzata Złotek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Maszewie Anna Kasperek oraz komendant OSP w Maszewie Zbigniew Radawiec wraz z druhami strażakami.

Według naszych ustaleń to jedyne oficjalne obchody tej rocznicy w powiecie.

red.

powiązane – „Dwie gminy dofinansowane”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Aparaty oddechowe dla Dębic

Maszewo. 7 kwietnia burmistrz przekazał sprzęt strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębicach.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Strażacy wzbogacili się o 4 komplety aparatów ochrony dróg oddechowych, w skład których wchodzi aparat, maska oraz sygnalizator bezruchu. Koszt zakupu wyniósł 21 600 zł i w całości został pokryty ze środków budżetu gminy Maszewo.

red.

powiązane – „Rearanżacja w Dębicach”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Dwie gminy dofinansowane

Przybiernów, Maszewo. Po raz drugi gminy Przybiernów i Maszewo otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W pierwszym rozdaniu obie gminy dostały dofinansowanie wraz z gminą Osina – patrz mapka obok. Teraz gmina Przybiernów otrzyma 2,6 mln zł na szacowana na 2,8 mln zł termomodernizację budynku urzędu gminy wraz z wymianą oświetlenia.
Natomiast gmina Maszewo dostanie 1,2 mln zł na przebudowę, ulicy Kamiennej (ok. 250 m) szacowana na 1, 2 mln.

red.

powiązane – „Ińsko w R-XXI”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie