Connect with us

Aktualności

Razem z wami

Dzisiaj, po raz trzynasty, z inicjatywy goleniowskiego koła Towarzystwa Walki z Kalectwem zorganizowany został przegląd twórczości osób niepełnosprawnych zatytułowany „Razem z wami”.

Opublikowane

w dniu

To przegląd niezwykły, wzruszający i budzący wiele różnych emocji, ale zarazem kolorowy i radosny dzięki radości, jaką daje występ na prawdziwej scenie niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży, wspomaganym przez wychowawców i nauczycieli oraz rówieśników.

W przeglądzie udział wzięły: Ośrodek Reahabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy PROFI-MED Goleniów z inscenizacją „Cztery pory roku”, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Przybiernów, który przedstawił dwa programy „Nasz drugi dom” i „Uwierz w siebie”, Nikola Walczak z piosenką „Lecę tam” i Łukasz Rzeźniczak, który na akordeonie zagrał „Yesterday”, Zespół Szkół z teatrem cieni „Czas niepamięci”, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 z przedstawieniem „Wyspa tolerancji” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy, którego podopieczni zaśpiewali kilka piosenek.

Ponad dwugodzinny koncert zakończyło wręczenie upominków wykonawcom oraz podziękowań osobom, które to spotkanie przygotowały.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie