Connect with us

Aktualności

Razem z Gryfem po awans

Sobota 18 marca to kolejna data, która może zapisać się w historii Klubu Koszykówki Gryf Goleniów. To dziś beniaminek II ligi stanie przed szansą wywalczenia awansu do 2. rundy play off walki o awans na zaplecze ekstraklasy!

Opublikowane

w dniu

Goleniowianie prowadzą z Domino Inowrocław po triumfie w pierwszym spotkaniu rozegranym przed tygodniem (53:50) w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1:0. Pierwszy mecz nie należał do łatwych, jednak mimo „gorszego” ewidentnie dnia zawodnicy Gryfa pokazali charakter i wolę walki dzięki czemu mimo trudności pokonali przeciwników. Teraz czas na mecz nr 2. Jeśli goleniowianie go wygrają zameldują się w 2. rundzie play off. Jeśli przegrają o awansie zadecyduje trzeci mecz, który ewentualnie odbędzie się w środę 22 marca w Goleniowie.  Z uwagi na dużą stawkę sobotniego spotkania klubowi działacze przygotowali specjalną ofertę dla kibiców pt. „Razem z Gryfem po awans”. Od godziny 10 do późnego wieczora w klubowych social mediach, będą pojawiały się zarówno materiały zapowiadające to spotkanie, jak i później relacja korespondenta z wyjazdu oraz hali w Inowrocławiu, a wszystko zakończy pomeczowa relacja i wypowiedzi. Wszystko będzie ogólnie dostępne za pośrednictwem www.twitter.com/GryfGoleniow  oraz www.facebook.com/GryfGoleniow   PROGRAM RELACJI: Godz. 10.00 (9H30M do meczu):The best of… – skrót z najlepszymi akcjami Gryfa z meczu nr 1 play off Godz. 11.30 (8H do meczu): Pół żartem, pół serio – najlepsze memy z meczu  nr 1 play off Godz. 13.00 (6H30M do meczu): Gryf vs Domino w statystykach Godz. 14.30 (5H do meczu): Gryf w drodze do Inowrocławia – 1. raport prosto z trasy. Godz. 16.00 (3H30M do meczu): Trzy pytania do… – przedmeczowy wywiad. Godz. 17.00 (2H30M do meczu): Gryf w drodze do Inowrocławia – 2. raport prosto z trasy. Godz. 19.00 (0H30M do meczu): Meldunek z hali w Inowrocławiu – part1 Godz. 19.27 (0H03M do meczu): Oficjalna prezentacja drużyny Gryfa. Godz. 19.30: relacja z meczu (www.pzkosz.pl) Godz. 22.00: Relacja z meczu  Godz. 22.30: Pomeczowe wypowiedzi

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

I tak trzymać!

Po raz kolejny koncert przygotowany przez Stowarzyszenie Niepokonani przyciągnął do Domu Kultury tłumy. Bo też jest to koncert niezwykły – z jednej strony pełen nieudawanej radości wykonawców, która błyskawicznie udziela się publiczności, a z drugiej – wzruszający i wzbudzający dobre emocje.

Opublikowane

w dniu

„Jesteśmy wszyscy jak jedna rodzina. I tak jest dobrze, i tak trzymać!” – zaśpiewali wszyscy wykonawcy w finale. A było ich kilkudziesięciu – uczniowie i nauczyciele Szkoły Specjalnej, grupa taneczna SP 1 oraz towarzyszący im goleniowscy wokaliści i instrumentaliści. Piękna, nastrojowa scenografa, odpowiednio dobrany repertuar i żywiołowość wykonawców sprawiły, że była to – jak powiedziała prowadząca koncert Justyna Rychła – podróż na planetę marzeń.

Bo że koncert ten jest spełnieniem marzeń jego wykonawców dotkniętych intelektualną czy fizyczną niepełnosprawnością, nie ma wątpliwości. Nie co dzień mogą stanąć na prawdziwej scenie, w świetle jupiterów, przed mikrofonami i przed wielką publicznością. Koncert „Niepokonani” im to umożliwia i mogli zaśpiewać, a czasem wręcz wykrzyczeć, co im w duszy gra. A że czasem zapomniało się słów, albo śpiewało niekoniecznie w zgodzie z grającym zespołem, jakie to ma znaczenie… Publiczność nagradzała wszystkich jednakowo entuzjastycznie, klaszcząc w rytm śpiewanych piosenek, a nawet tańcząc. I to jest właśnie urok tych koncertów, które niby takie same – co roku są inne.

W tym roku (koncert odbył się w piątek 13 grudnia) w programie znalazły się piosenki, które – najogólniej mówiąc – odnosiły się do relacji między ludźmi, do przyjmowania ich takimi jacy są. Oto kilka tytułów: „Nieidealna”, „Twój kompas to serce”, „Małe szczęścia”, „Światło masz w sobie”, „Żyj z całych sił”, „Pokaż na co cię stać”, czy wreszcie finałowa „Jesteśmy razem”.

I to „Jesteśmy razem, wszyscy razem, jak taka jedna wielka rodzina” było głównym przesłaniem trwającego ponad godzinę koncertu. Tuż przed jego zakończeniem na scenę poproszono przyjaciół Niepokonanych, których zdjęcia w towarzystwie uczniów Szkoły Specjalnej znalazły się w kalendarzu stowarzyszenia na 2020 rok. A są to: Janusz Dawidziak, Tomasz Dybus, Olgierd Geblewicz, Michał Jurczak, Janusz Karpowicz, Robert Krupowicz, Jolanta Kulczyńska, Sebastian Łapot, Konrad Pachciarek, Maria Palica, Maciej Przeździecki i Bogumiła Struk.

Koncertowi towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów Szkoły Specjalnej. Organizację koncertu wsparła finansowo Gmina Goleniów.

Tak trzymać! I do zobaczenia za rok!

Maria Palica

Zdjęcia Tomasz Dybus.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Budżet z kłopotami

Przyjęty został przed chwilą budżet gminy Goleniów na 2020 rok. Pełna demagogii i politycznego teatrzyku dyskusja na jego temat trwała godzinami.

Opublikowane

w dniu

Debata na jego temat trwała ponad 5 godzin. Przedstawiony przez burmistrza projekt krytykowali między innymi Łukasz Mituła, Małgorzata Latka, Aleksandra Muszyńska, Danuta Faryniarz, Krzysztof Sypień, Dorota Chodyko i Marcin Gręblicki, burmistrza wspierali m.in. Wojciech Łebiński i Lucyna Skałecka-Włodarczyk. 
Wreszcie radny Robert Kuszyński złożył wniosek o zdjęcie z budżetu 12 mln zł na budowę przedłużenia ul. Metalowej, przychylił się do tego pomysłu burmistrz Krupowicz, a zaprotestowali… D. Chodyko i K. Sypień. Poprawka została jednak przyjęta, inwestycja spadła z budżetu, a później stosunkiem głosów 11:10 przyjęto też sam budżet.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Zmarł Jan Baryluk

16 grudnia 2019 zmarł pan Jan Baryluk, pełniący przez 50 lat funkcję sołtysa podgoleniowskiego Imna.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje strona goleniow.pl, pierwszy raz na sołtysa został wybrany w 1964 roku, a z urzędu odszedł dopiero w roku 2015.

W roku 2014 Imno zorganizowało swojemu sołtysowi wielką fetę dla uczczenia 50. rocznicy objęcia funkcji sołtysa. To wtedy sołtys Baryluk oznajmił, że 50 lat wystarczy i nie będzie ponownie kandydował.
Jan Baryluk był znaną i powszechnie lubianą postacią. Za jego rządów Imno zyskało utwardzoną drogę, wodociąg i sieć gazową, ładnie urządzony plac rekreacyjny.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie

Copyright © 2020 gazetagoleniowska.com | Realizacja oraz administracja Mateusz Świstak