Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Przybiernów

Ratujcie Babigoszcz!

Przybiernów. „Proszę, podejmijcie temat tragicznego traktowania pracowników i pacjentów Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR w Babigoszczy, między Goleniowem, a Szczecinem, oraz zdefraudowania ogromnych środków publicznych przez usuniętą z ośrodka byłą dyrektor – psycholog (sic!)”

Opublikowane

w dniu

Tak rozpoczyna się dramatyczny list w sprawie tego położonego w gminie Przybiernów ośrodka „Monaru”, jaki otrzymała nasza radakcja oraz redakcje innych mediów regionalnych. Dalej czytamy w nim:

„… Przez ostatnie 6 lat, po objęciu przez nią funkcji dyrektorki, w ośrodku panował mobbing w stosunku do pracowników i pacjentów, ludzie byli zastraszani, gnębieni, poniżani, praktycznie nie prowadzono tam terapii a zastraszanie i ucisk, który wykańczał osoby związane z tym ośrodkiem. Fluktuacja kadry doprowadziła do wielokrotnych przetasowań, odchodzili wszyscy dobrzy terapeuci, również ci, którzy z ośrodkiem byli związani od lat i tworzyli jego pierwotną ideę. Na ich miejsce dyrektorka zatrudniała swoich klakierów, jednak z czasem orientując się co się dzieje – i oni odchodzili.

W końcu w kadrze został jeden prawdziwy specjalista terapii i grono kompletnie nieprzygotowanych do tej pracy studentów, których dyrektorka ściągała z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego gdzie pracuje (pracowała?) jako wykładowca – również tyranizując studentów. Zastraszeni stażyści wciągnięci w „pracę” w ośrodku stali się donosicielami dla dyrektorki, w dalszym ciągu degenerując kadrę oraz pacjentów. Do pacjentów mówiono, że są śmieciami, nieudacznikami, idiotami, ćpunami bez przyszłości, że nie ma dla nich ratunku, a w Ośrodku są trzymani wyłącznie po to, żeby zachować kontrakt z NFZ.

Niestety, ale żeby taki ośrodek zachował kontrakt wystarczy, że w każdym miesiącu wykaże określoną liczbę pacjentów – to, że co miesiąc byli to inni pacjenci, bo przyjęci nie wytrzymywali terroru i na ich miejsce werbowano nowych, to już NFZ nie interesuje. W ten sposób nikomu się nie pomagało, a sam ośrodek stał się prywatnym poletkiem tyranki dyrektorki do realizowania swoich zaburzonych potrzeb wynikających z władczości, chęci rządzenia i dominowania nad ludźmi. Wciągnięte do pracy studentki były zastraszane, że jeśli przestaną donosić na pracowników i pacjentów to dyrektorka obleje je na egzaminach – już sam fakt wejścia w taką podwójną relację jest pozbawiony etyki i nie powinien mieć miejsca, jednak nikt nie kontrolował tego co dyrektorka robi – ani ze strony Monaru, ani ze strony przełożonych na PUM. Studenci w strachu siedzieli i siedzą cicho. To nic, to są sprawy międzyludzkie.

Pani dyrektor poczuła władze i bezkarność tak mocno, że zaczęła wyprowadzać z Monaru publiczne środki. Zdefraudowała np. pieniądze przeznaczone na szkolenia kadry – nie wysyłała na szkolenia nikogo, wszystko przeznaczyła na siebie nie robiąc w tym czasie żadnych szkoleń. Związała się z mężczyzną znanym w szczecińskim środowisku z zamiłowania do używek, mężczyzną z kryminalną przeszłością i wprowadziła go do ośrodka – prowadził z młodzieżą „warsztaty” tylko po to, aby dyrektorka mogła przelewać na jego konto środki z NFZ. Ten mężczyzna przychodził do Ośrodka pod wpływem narkotyków i posiadając narkotyki, ma wyrok karny i opowiadał pacjentom (ośrodka uzależnień, sic!) jak ćpać aby nikt się nie dowiedział, rozprowadzał przy tym narkotyki o czym deyrektorka miała nie wiedzieć, lub przymykać na to oko. Ten mężczyzna na co dzień zajmuje się obróbką metalu, w swoich social mediach opisał jak zrobił „prezent” z metalu dla swojej narzeczonej, za który ona przelała mu blisko 20 tysięcy złotych ze środków Monaru (lewa faktura).

W tym czasie ośrodek niszczeje, brakuje środków na jedzenie dla pacjentów (obcy ludzie zbierają jedzenie aby im pomóc), kadra niszczeje, dom się sypie, brakuje środków na materiały diagnostyczne i terapeutyczne, dyrektorka przez lata wyprowadza pieniądze niekontrolowana przez nikogo.

W końcu, w marcu 2022 sprawa wychodzi na jaw w kręgach Monaru i dyrektorka/psycholog zostaje zwolniona ze stanowiska, jednak sprawa ukradzionych pieniędzy jest zamiatana pod dywan, nic nie zwróciła, nie wyjaśniła motywacji tych lewych przelewów, nawet nie zaproponowała rekompensaty krzywd, tak bardzo czując, że ośrodek to jej prywatny plac zabaw i pieniądze podatników mogą iść na prywatne życie jej i jej uzależnionego partnera. Po odejściu z pracy była dyrektor usunęła stronę www ośrodka oraz konto Facebook, aby tuszować sprawę degeneracji kadry. Z resztą, konto na Facebook było pełną propagandy laurką wystawianą jej i ośrodkowi, bez cienia wspomnienia o problemach ośrodka i jego prawdziwej sytuacji. Ona dalej pracuje na szczecińskich uczelniach, jeździ też do szkół średnich gdzie prowadzi warsztaty z młodzieżą, również bez kontroli i pobierając za to publiczne pieniądze.

Monar pewnie będzie tuszował wszystko. Co gorsza, była dyrektor podejmuje kroki aby zniszczyć ośrodek! Namawia pacjentów i ich rodziców aby wypisywali się z terapii (chce, żeby ośrodek stracił kontrakt z NFZ), wynosi dokumentacje, buntuje pracowników na siebie i pacjentów na pracowników, prawdopodobnie będzie pisać oczerniające ośrodek komentarze w internecie, podczas gdy wielu pacjentów wystawiało negatywne opinie za czasy, gdy dyrektorka rządziła ośrodkiem – niestety większość została usunięta po usunięciu przez nią strony www i konta Facebook.

Proszę, nie pozwólcie zniszczyć wieloletniego ośrodka Monar w Babigoszczy! Nie pozwólcie, żeby po cichu, bez żadnych konsekwencji można było kraść pieniądze podatników, perfidnie wypłacać je sobie z niedofinansowanego ośrodka, który ma pomagać dzieciom i młodzieży. Zamiast dawać przykład młodzieży to tyranizować, mobbingować pracowników, zastraszać pacjentów i studentów, wykorzystywać swoje wysokie stanowiska do niszczenia życia i psychiki tylu ludziom. Wprowadzać do ośrodka terapii ćpuna, który instruuje młodzież jak ćpać lepiej i dostarcza im narkotyki (sic!). Przyjedźcie, porozmawiajcie z pacjentami, porozmawiajcie z byłymi pracownikami, również z obecnymi – może nie będą się bali opowiadać. Przez 6 lat wyprowadzono z tego ośrodka dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy złotych, bezkarnie, bezzwrotnie, bezwstydnie. Jeśli prasa tego nie nagłośni to tyranka pozostanie bezkarna i będzie dalej tyranizować ludzi, tym razem na uczelni i w szkołach a nie w ośrodku. Proszę, nie pozwólcie by ta sprawa została zamieciona pod dywan. Skarbówka, NFZ itd. również powinny się dowiedzieć.”

Dane autora znane redakcji

red.

powiązane – „Nowi dyrektorzy”

Przybiernów

Koncert w Przybiernowie

Przybiernów. Jutro, w Dniu Matki odbędzie się koncert nie tylko dla nich.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Przebudowa boiska”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Przebudowa boiska

Przybiernów. Wczoraj została podpisana umowa z wykonawcą robót budowlanych firmą Solid-Stet, na operację pn. „Modernizacja boiska sportowego w Przybiernowie” oraz został przekazany plac budowy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 6 grudnia 2021 roku w Szczecinie została podpisana umowa pomiędzy województwem zachodniopomorskim, a gminą Przybiernów na przebudowę boiska sportowego w Przybiernowie. Efektem będzie poprawa jakości infrastruktury na obszarze Lokalnej Strategii Rozwoju. Wysokość przyznanej pomocy wynosi 113 632,00 złotych, jednak nie więcej niż 63,63 % poniesionych kosztów kwalifikowanych operacji.

red.

powiązane – „Przetarg na MOP Przybiernów”

Kontynuuj czytanie

Przybiernów

Przetarg na MOP Przybiernów

Przybiernów. Na oddanym do ruchu w ubiegłym roku odcinku S3 Brzozowo – Miękowo powstały MOP-y Przybiernów Zachód i Wschód (z rezerwą pod stację paliw i restaurację).

Opublikowane

w dniu

GDDKiA rozpoczęła przetarg na wyłonienie ich dzierżawcy, na oferty czekają do 21 lipca br. W przetargu będą mogły wystartować podmioty prowadzące minimum trzy stacje paliw przez 3 lata, które uzyskały średni roczny przychód za ostatnie dwa lata nie mniejszy niż 10 mln zł. O wyborze ofert będzie decydowała wysokość miesięcznego czynszu podstawowego (nie mniejszy niż 15 tys. zł. za MOP).

red.

powiązane – „Modernizacja pałacu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie