Connect with us

Goleniów

„Raport” za 24 tys zł.

Goleniów. Również w tym roku Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej w Szczecinie napisała za burmistrza Krupowicza
„Raport o stanie gminy Goleniów za rok 2019”.

Opublikowane

w dniu

Za 166 stron dokumentu gminni podatnicy zapłacili 23,985 tys. zł. Rok temu kosztował nieco mniej (130 stron za 19.5 tys zł). W jego przygotowaniu wyręczyła burmistrza prawie ta sama ekipa co rok temu: mgr Robert Żarkowski, dr Agnieszka Malkowska Uniwersytet Szczeciński i dr Arkadiusz Malkowski Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (były dyrektor LO w Goleniowie)we współpracy z Urzędem Gminy i Miasta.

Burmistrz swoja pracę nad raportem ograniczył do napisania krótkiego, zdawkowego wstępu, w którym czytamy m.in.:”…Raport został przygotowany przez specjalistów zewnętrznych, nie związanych emocjonalnie z działalnością gminy, wspomaganych wiedzą faktograficzną pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie oraz informacjami z różnego rodzaju instytucji. .Dokument opiera się przede wszystkim na danych statystycznych. Forma opisowa znalazła miejsce tylko tam, gdzie trudniej było zachodzące w gminie zjawiska ująć ilościowo. (…)Wierzę, że dokument ten pozwoli Państwu na obiektywną ocenę naszej wspólnej pracy, którą wykonujemy w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Goleniów…”

„Raport” zostanie zaprezentowany na sesji absolutoryjnej rady miejskiej w najbliższą środę. Jego pełna wersja jest dostępna na stronie gminy w BIP – zakładka „rada miejska”.

red.

powiązane – „Raport o stanie za 20 tysięcy”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie