Connect with us

Aktualności

Raport o stanie za 20 tysięcy

Do końca maja starosta, burmistrzowie i wójtowie mieli czas na przedstawienie radnym raportów o stanie naszego powiatu i jego gmin za rok 2018. Tylko burmistrzowie gminy Goleniów Robert Krupowicz i gminy Nowogard Robert Czapla zlecili odpłatne przygotowanie raportu firmie zewnętrznej.

Opublikowane

w dniu

Ten obowiązek nakłada na starostę art. 30 ustawy o samorządzie powiatowym, a na wójtów i burmistrzów art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym. Raporty za rok 2018 jako pierwsze wypełniają ten obowiązek i mają podsumować działalność starosty/burmistrza/wójta za rok poprzedni. Rada powiatu lub gminy rozpatrzy raport na sesji absolutoryjnej.

Jak sprawdziliśmy wszystkie zobowiązane podmioty w naszym powiecie raporty przygotowały na czas i są one dostępne w Biuletynach Informacji Publicznej na stronach gmin – z wyjątkiem gminy Nowogard. Starosta, wszyscy wójtowie i większość burmistrzów z terenu naszego powiatu przygotowała raport siłami własnych urzędów i ich urzędników. Burmistrz Krupowicz zlecił jego odpłatne przygotowanie Centrum Szkoleniowemu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Szczecinie (jedynym z jego autorów jest były dyrektor goleniowskiego liceum Arkadiusz Małkowski). Według informacji przekazanej nam przez rzecznika prasowego burmistrza, gminni podatnicy zapłacili za 130 stronicowy raport o stanie gminy Goleniów za rok 2018, który miał przygotować burmistrz, 19,5 tys zł brutto. Również burmistrz gminy Nowogard zlecił jego przygotowanie. Zrobiła to za niego firma Centropolis z Torunia, a gminni podatnicy zapłacili za raport 9600 zł brutto.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie