Connect with us

Artykuł sponsorowany

Rany przewlekłe można leczyć w Goleniowie

Od pewnego czasu w „Szpitalnym Centrum Medycznym” w Goleniowie działa „Gabinet Leczenia Ran Przewlekłych”. Pracująca w nim mgr pielęgniarstwa Anna Szwala-Haberko tłumaczy w czym i jak może pomóc ten gabinet.

Opublikowane

w dniu

CO TO JEST RANA PRZEWLEKŁA?

Rana przewlekła (inaczej zwana raną trudno gojącą się) jest to ubytek skóry spowodowany procesem chorobowym lub urazem, który pomimo wdrożonego leczenia nie zagoił się w okresie 6 tygodni. Taką raną może być np. rana pooperacyjna, która na skutek infekcji goi się powyżej przeznaczonego na ten proces czasu.

Duży procent wszystkich ran przewlekłych stanowią owrzodzenia kończyn dolnych, które głównie towarzyszą pacjentom z cukrzycą bądź miażdżycą naczyń. Tego typu schorzenia są bardzo dokuczliwe, sprawiają ogromny ból, mają bardzo nieprzyjemny zapach, powodując izolowanie się takich pacjentów od znajomych, czy rodziny.

Kolejną grupą są odleżyny – kojarzące się głównie z osobami starszymi, leżącymi w łóżku. Niestety, nie jest to domena jedynie osób starszych. Także ludzie niepełnosprawni, którzy na skutek długotrwałego ucisku na dane partie ciała takich obrażeń mogą doświadczać. Dobrym przykładem, który pozwoli zobrazować sytuację jest np. młoda osoba, z niedowładem kończyn dolnych, poruszająca się na wózku inwalidzkim. Nie czuje nóg na całej długości, nawet nie wie, kiedy może zrobić się, początkowo niewielka rana, która w krótkim czasie przeradza się w duży problem.

A także oparzenia – termiczne, chemiczne, radiacyjne, elektryczne. Z uwagi na długo trwającą terapię zaleca się, aby prowadzona była także przez specjalistę leczenia ran.

Każda z tych ran wymaga całościowego podejścia do pacjenta. Musimy przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący jego stanu zdrowia, chorób współistniejących, przyjmujących leków, nałogów. Ponieważ wszystkie te czynniki wpływają na proces gojenia należy zadbać aby warunki konieczne do procesu regeneracji były jak najlepsze.

TE RANY MOŻNA WYLECZYĆ, CZY TYLKO ZALECZYĆ I CZY WYMAGA TO POBYTU W SZPITALU?

Można wyleczyć, a nawet trzeba. Powrót do pełni zdrowia jest drogą długą i trudną, jednak warto o to zawalczyć, bo na szali stoi powrót do normalnego życia i społecznego funkcjonowania. Taka osoba będzie miała możliwość powrotu do pracy, spotkań ze znajomymi, podróżowania, czy pójścia choćby na basen. Wygojenie rany, dzięki odpowiednio podjętej opiece znacząco zmniejszy liczbę czasowych niezdolności do pracy, co z ekonomicznego punktu widzenia jest wysoce pożądane. Jeśli pacjent jest zaangażowany i chce podjąć walkę mamy szanse na wyleczenie. Nie należy się jednak nastawiać, że współczesna medycyna uczyni cuda bez wymaganego wkładu pacjenta. My wskazujemy rozwiązania, swoją wiedzą i działaniem prowadzimy pacjenta do wygojenia, korzystając z aktualnych metod opartych na wytycznych i standardach. Pozostała część, jakże duża pozostaje w gestii chorego.

Zrezygnowanie z nałogów, poprawa krążenia poprzez niewielki nawet wysiłek fizyczny, odpowiednia dieta uzupełniona o wymaganą ilość odpowienich dodatków oraz prawidłowa pielęgnacja rany stworzą warunki do prawidłowo postępującego procesu leczenia. Pacjent jednak musi mieć świadomość, że aby uzyskać progres zmianie ulec muszą dotychczasowe nawyki i rezygnacja z nałogów.

Jest oczywiście grupa ran, których całkowite wyleczenie jest niemożliwe z uwagi na postępującą chorobę podstawową (np. rany nowotworowe, zaawansowana martwica tkanek w zespole stopy cukrzycowej itp.), ważne wtedy jest ograniczenie bądź zahamowanie ich postępu tak, aby pacjent nie odczuwał bólu, mógł w miarę możliwości funkcjonować w swojej codzienności.

Większość ran leczona jest w trybie ambulatoryjnym. Jeśli pacjent ma wyrównaną chorobę podstawową, nie gorączkuje, stan zapalny ogranicza się jedynie do samej rany, a badania krwi nie odbiegają znacząco od normy – nie ma koniecznosci pobytu w szpitalu. Zdarza się jednak czasami, że stan pacjenta wymaga bardziej szczegółowej diagnostyki, rozszerzenia badań, włączenia leczenia dożylnego, opracowania rany w warunkach bloku operacyjnego – wtedy oczywiście pobyt w szpitalu jest konieczny.

WASZ „GABINET LECZENIA RAN PRZEWLEKŁYCH” MOŻE W PROCESIE TAKIEGO lECZENIA POMÓC – NA JAKICH ZASADACH?

„Gabinet Leczenia Ran Przewlekłych” w goleniowskim szpitalu, został stworzony z uwagi na duże zapotrzebowanie społeczne i narastający problem. Ideą naszą jest zapewnienie ciągłości opieki pacjentowi, który np. zostaje wypisany ze szpitala i nie do końca wie gdzie udać się, aby dokończyć leczenie trudnej rany i nie wrócić na oddział.

Społeczeństwo starzeje się, przez co powikłania chorób podstawowych są nieuniknione. Cukrzyca, miażdżyca, choroby nowotworowe obarczone są powikłaniami skórnymi, których leczenie jest procesem trudnym i długim. Nie ma jednak możliwości prawidłowego zaopatrzenia takiego pacjenta w ciągu 15 min, czy podania instrukcji do wykonania w domu. Prawidłowe opracowanie rany zgodnie z obowiązującymi standardami i wytycznymi to procedura bardzo czasochłonna, niejednokrotnie trwająca nawet 2 godziny. Oczywiście zależy od wielkości rany i wielu innych czynników, jednak średni czas, jaki przeznaczamy na pacjenta to 1,5 godziny na jedną, kolejną wizytę. Na wizytę pierwszorazową należy zarezerwować min. 2 godziny. Nie możemy do tematu podejść pobieżnie, szczegółowy wywiad jest kluczowy, żeby poznać przyczyny problemu, zaproponować choremu rozwiązanie i opracować wspólnie ścieżkę powrotu do zdrowia.

Niestety, aktualnie brak jest możliwości refundacji naszych działań i nasz gabinet świadczy usługi komercyjnie. Rozmowy z NFZ od dłuższego czasu już trwają, mamy więc nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli pomagać pacjentom w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Rejestracji do „Gabinet Leczenia Ran Przewlekłych” dokonywać można telefonicznie pod numerem telefonu: 505-806-191 pon-pt 7:30- 15:00. Cennik dostępny jest na stronie internetowej „Szpitalnym Centrum Medycznego” w Goleniowie.

artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

10 sposobów na picie więcej wody i utrzymanie odpowiedniego nawodnienia

Czy wiesz, że nawodnienie organizmu jest kluczowe dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia? Picie wystarczającej ilości wody jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego warto zadbać o to, aby pić jej odpowiednią ilość każdego dnia. W tym artykule przedstawimy Ci 10 prostych sposobów, które pomogą Ci pić więcej wody i utrzymać odpowiednie nawodnienie.

Opublikowane

w dniu

1. Pij wodę przed posiłkiem

Picie wody przed jedzeniem jest świetnym sposobem na nawodnienie organizmu. Ponadto, woda może również pomóc w zwiększeniu uczucia sytości i zmniejszeniu apetytu, co może pomóc w kontrolowaniu wagi.

2. Stawiaj na wodę z cytryną

Dodanie do wody kawałka cytryny może pomóc Ci w picia większej ilości wody. Cytryna dodaje smaku i zapachu, co może sprawić, że picie wody będzie dla Ciebie przyjemniejsze.

3. Zawsze miej przy sobie butelkę wody

Nie ma nic bardziej zachęcającego do picia wody niż zawsze pod ręką butelka z chłodną wodą. Miej ją zawsze przy sobie, aby pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu.

4. Stawiaj na napoje bez cukru

Unikaj napojów gazowanych i słodzonych napojów, ponieważ zawierają one dużo cukru i kalorii. Zamiast tego, stawiaj na wodę z dodatkiem cytryny lub innymi naturalnymi smakami.

5. Pij wodę przed, podczas i po treningu

Podczas treningu organizm traci wiele wody w wyniku pocenia się, dlatego ważne jest, aby uzupełniać jej poziom w trakcie treningu oraz po jego zakończeniu. Pij wodę przed, w trakcie i po treningu, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie.

6. Stawiaj na owoce i warzywa z dużą ilością wody

Nie tylko picie wody jest dobrym sposobem na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia. Owoce i warzywa, takie jak arbuz, ogórek czy truskawki, są bogate w wodę i pomogą Ci w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu.

7. Zmieniaj smaki wody

Picie zwykłej wody może być czasami monotonne, dlatego warto zmieniać jej smaki. Dodaj do niej owoce, jak maliny czy jagody, lub zioła, takie jak mięta czy rozmaryn.

8. Stawiaj na wodę zimną

Picie wody zimnej lub lodowatej może być dla Ciebie bardziej zachęcające niż picie wody o temperaturze pokojowej. Woda zimna może pomóc Ci w chłodzeniu organizmu i zapewnić uczucie orzeźwienia.

9. Planuj swój dzień

Planowanie swojego dnia i wprowadzanie do niego regularnych przerw na picie wody może pomóc Ci w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia. Wprowadzaj do swojego planu przynajmniej 3-4 przerwy na picie wody i trzymaj się ich.

10. Zadawaj sobie pytania

Zadawaj sobie pytania typu: „Czy wypiłem już dzisiaj wystarczającą ilość wody?”, „Czy moje ciało czuje się dobrze nawodnione?”, „Czy potrzebuję wypić więcej wody?”. Dzięki temu będziesz bardziej świadomy swojego nawodnienia i łatwiej będzie Ci utrzymać odpowiedni poziom.

Wniosek – Jak pić więcej wody?

Picie wystarczającej ilości wody jest niezwykle ważne dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Korzystając z powyższych wskazówek, będziesz miał łatwiejszy dostęp do wody i łatwiej będzie Ci utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętaj, aby regularnie pić wodę i dbać o swoje zdrowie.

Więcej na https://www.fitapetit.com.pl/blog 

– Materiał partnera

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Jakie kroki można podjąć, gdy nie można znaleźć żadnych informacji na temat dewelopera?

Kupując mieszkanie – bez względu na to, czy jest to pierwsze mieszkanie, czy drugie, jesteśmy bardzo ufni względem dewelopera. Większość z nas nie przeprowadza żadnego rodzaju sprawdzania dewelopera, nie zastanawiając się, jakiego rodzaju informacje możemy znaleźć. Niestety, gdy czasem trudno jest znaleźć żadne informacje na temat dewelopera, może to stanowić znaczne zagrożenie dla kupującego. Jakie działania trzeba podjąć, jeśli wszystkie środki wyszukiwania nie przynoszą żadnych rezultatów?

Opublikowane

w dniu

Przeprowadź dochodzenie

Jeśli nie możesz znaleźć żadnych informacji na temat dewelopera, to może być znak, że coś jest nie tak – możesz zostać oszukany. Możesz zacząć od zgłoszenia do Urzędu Skarbowego, aby sprawdzić, czy deweloper ma wpisane nazwisko. Możesz również poprosić Urząd Skarbowy o sprawdzenie firmy dokonującej transakcji, aby upewnić się, że wszystko jest legalne.

 Skontaktuj się z innymi kupującymi

Jeśli deweloper jest znany w twojej okolicy, zapytaj znajomych lub sąsiadów, którzy być może korzystali z jego usług – wtedy możesz uzyskać wiarygodne informacje.

 Sprawdź lokalne biuro nieruchomości

Biura nieruchomości często posiadają niezbędne informacje na temat deweloperów i mogą być w stanie dostarczyć ważne szczegóły na ich temat.

 Przejrzyj lokalne fora

Internet dostarcza nam wielu cennych informacji o deweloperach z naszych okolic, z których możemy skorzystać. Forum internetowe to idealny sposób, aby poznać opinie innych kupujących.

 Weź pod uwagę radę prawnika

Możesz skonsultować się z prawnikiem, ponieważ zna on zalecenia i zakazy, które można stosować podczas nabywania nieruchomości. Prawnik może również wyjaśnić możliwe konsekwencje transakcji i dostarczyć niezbędnych informacji na temat dewelopera.

 Sprawdź rejestry publiczne

Jeśli chcesz wiedzieć, czy deweloper ma dobre imię w okolicy, sprawdź jego historię w rejestrach publicznych. Możesz tam znaleźć informacje o zarządzaniu nieruchomościami, o jego zobowiązaniach finansowych oraz o ogłoszeniach prasowych.

Dlaczego sprawdzanie informacji na temat dewelopera jest ważne?

  1. W celu uniknięcia nieuczciwych praktyk

Konieczne jest sprawdzanie kompetencji dewelopera, ponieważ możesz narażony na nieuczciwe praktyki. Nieruchomości mogą być wykorzystywane do ukrywania nielegalnych działań lub nadużyć, dlatego ważne jest, aby zbadać zgodność z prawem dewelopera.

  1. Aby uzyskać informacje na temat budowy

Dobry deweloper dokłada wszelkich starań, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Sprawdzanie informacji na temat dewelopera pozwoli Ci zdobyć informacje o jego planach budowy oraz o jego doświadczeniu, dzięki czemu będziesz mógł lepiej się przygotować na budowę.

  1. Aby wiedzieć, co możesz oczekiwać

Dobry deweloper zawsze szanuje swoich klientów i stara się zapewnić jak najlepszą obsługę. Sprawdzanie informacji na temat dewelopera pozwoli Ci dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać od jego usług.

Jakimi narzędziami można wyszukiwać informacje na temat dewelopera?

  1. Wyszukiwarki internetowe

Najczęściej używana metoda wyszukiwania informacji na temat dewelopera to wyszukiwarki internetowe. Możesz znaleźć informacje o deweloperze, jego historii oraz opiniach innych kupujących.

  1. Aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne pozwalają znaleźć informacje na temat dewelopera bez konieczności wychodzenia z domu. Z ich pomocą można śledzić informacje na temat dostępnych nieruchomości i wykonywać wyszukiwania konkretnych deweloperów.

  1. Portale nieruchomości

Portale nieruchomości dostarczają cennych informacji na temat deweloperów na ich stronach internetowych. Znajdziesz tam opinie klientów na temat jakości usług, wytyczne dotyczące budowy oraz inne informacje na temat dewelopera.

  1. Forum dyskusyjne

Fora dyskusyjne są idealnym miejscem do przeczytania opinii innych kupujących na temat dewelopera. Na forach można znaleźć informacje na temat cen i lokalizacji nieruchomości oraz opinie na temat samego dewelopera.

Podsumowując

Kupowanie mieszkania może być trudne. Może okazać się, że wszystkie dostępne informacje na temat dewelopera są niewystarczające lub niedostępne.

Więcej informacji o kupnie mieszkania i jego odbiorze znajdziesz tutaj: https://xn--odbir-3ta.pl/odbiory-mieszkan-szczecin

– Artykuł sponsorowany

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Jak skutecznie schudnąć? Wybierz wartościowy spalacz tłuszczu

Obecnie w świecie gdzie chorobami cywilizacyjnymi są otyłość i nadwaga, coraz więcej osób decyduje się wprowadzić zmiany w swoim życiu. Wprowadza się w tym celu zmiany w swoim codziennym żywieniu, a także decydujemy się rozpocząć aktywność fizyczną. Odchudzanie to długi i żmudny proces, jednak zdecydowanie warto się jemu poświęcić. Jest to niezwykle satysfakcjonujące uczucie, a przede wszystkim daje ogromne korzyści, przede wszystkim te zdrowotne. Jednak w zależności od naszej sytuacji, czasami po prostu odchudzanie staje się zbyt trudne. Często pierwsze efekty pojawiają się dość szybko, gdy zmieniamy swoje nawyki żywieniowe oraz rozpoczynamy aktywność fizyczną. Jednak z czasem każdy kolejny kilogram może przychodzić z jeszcze większym trudem, a wtedy zaczynają się pierwsze wątpliwości i odstępstwa od swojego planu. Jednak aby nie stracić wypracowanych efektów, coraz częściej poszukujemy wsparcia także w formie suplementacji. Wśród niej natomiast, na skuteczne odchudzanie królują spalacze tłuszczu. Co warto o nich wiedzieć?

Opublikowane

w dniu

Suplementy diety na odchudzanie – spalacze tłuszczu

Szukając suplementów diety na odchudzanie ma się ogromny wybór różnego rodzaju preparatów o różnych składach. Jednak na pewno wśród nich za jedną z najbardziej popularnych grup można uznać właśnie spalacze tłuszczu, czy tzw. fat burnery. Warto w tym miejscu jednak podkreślić, że nie są to magiczne pigułki na odchudzanie, które spalają tłuszcz. One jedynie wspomagają proces spalania tkanki tłuszczowej, do którego dochodzi w organizmie na skutek aktywności fizycznej. Zatem bez odpowiednich i ciężkich treningów wciąż ani rusz, jednak będą one po prostu bardziej efektywne.

Co więcej, spalacze tłuszczu pomogą utrzymać Twoją motywację na wysokim poziomie i utrzymują ciągłość osiągania efektów odchudzania, a to czasami jest najważniejsze w całym tym procesie. Ponadto fat burnery posiadają przeróżne składy i poza nasileniem procesu spalania tkanki tłuszczowej, mogą także działać w inny sposób na organizm. Często spalacz tłuszczu będzie także pobudzał organizm, za sprawą m.in. kofeiny w swoim składzie. 

Dzięki temu spalanie tłuszczu będzie jeszcze bardziej spotęgowane, z uwagi na większą energię podczas treningu i np. możliwość przeprowadzenia dłuższych treningów. Zainteresowany? W takim razie odwiedź SFD, gdzie dostępne są m.in. właśnie spalacze tłuszczu w różnych wariantach.

Wartościowy spalacz tłuszczu – jak wybrać najlepszy?

Oczywiście możliwości wśród spalaczy tłuszczu jest mnóstwo, a to powoduje, że możemy mieć trudność w wyborze tego najbardziej skutecznego. Zastanówmy się zatem nad tym, jak wybrać najlepszy spalacz tłuszczu dla siebie? Przede wszystkim, kierowanie się zdaniem znajomych nie zawsze może być w tym przypadku właściwe. To że na jedną osobę działa jakiś preparat, nie zawsze oznacza, że w Twojej sytuacji też się to sprawdzi. Z tego właśnie powodu zawsze warto suplementację skonsultować ze specjalistą, który na podstawie np. Twojej diety, a także ewentualnych chorób, doradzi najlepszy spalacz tłuszczu.

Można jednak wskazać kilka cech spalacza tłuszczu (https://sklep.sfd.pl/Odchudzanie__Spalacze_tluszczu-k128.html), który będzie szczególnie interesującym wyborem. Przede wszystkim, dobrze jeśli będzie zawierał więcej niż jeden składnik. Wszystko z uwagi na fakt, że taki spalacz tłuszczu będzie zazwyczaj miał więcej niż jedno działanie. Może pobudzać, wzmacniać spalanie tkanki tłuszczowej, a także odżywiać organizm istotnymi minerałami, czy też wyciągami roślinnymi. Przykładem takiego spalacza tłuszczu jest m.in. Redox Hardcore 2.0 Allnutrition, który jest dostępny w sklepie SFD. 

– Artykuł sponsorowany

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie